Sağlıklı Kilo Vermek İçin Sonbahar Diyeti Uygulayın | Fisilti.NET
Sağlık

Sağlıklı Kilo Vermek İçin Sonbahar Diyeti Uygulayın

 

Bu konumuzda sizlere sağlıklı kilo vermek için sonbahar diyeti uygulayın tavsiyelerimizi vereceğiz. İnsanların kilo alma sorunu sadece yaz aylarında değil, aynı zaman’da sonbahar ve kış aylarında da geçerli olan bir durumdur. Yapılan inceleme ve araştırmalar neticesinde insanlar en çok sonbahar ve kış aylarında kilo almaktadır. Bu durum üzerine yaz mevsimi kadar diyet programları bulunmasa da sonbahar ve kış diyetleri üzerine araştırmalar yaparak elde edeceğiniz diyet programları üzerine çalışmalar başlayarak bir dahaki yaz aylarına daha fit bir vücut ile giriş yapabilirsiniz. Yaz mevsiminde olduğu gibi diğer tüm mevsimlerde de o döneme ait meyve veya sebzeler sayesinde diyet yapılabilmekte. Sonbahar diyeti yapmak istiyorsanız sizler için özenle araştırıp derlediğimiz ve oldukça etkili olan sonbahar diyet programları ile ilgili birçok bilgiye hemen altta yer alan konumuzun devamı içerisinde görebilirsiniz.

SONBAHAR DİYETİ İLE SAĞLIKLI KİLO VERİNHangi mevsim olursa olsun her diyetin başı az ve öz tüketmektir. Diyetin verimli geçmesi için önemli olan en etkili ilerleyiş kişinin hemen her besinden az miktarda tüketim yapması ve aynı zaman’da az miktarda sıklıkla gün içerisinde tüketim yapılması üzerinedir. 3 Hafta boyunca yapacağınız bu diyet programı içerisinde hemen altta yer alan önemli bilgileri göz önünde bulundurarak uygulamanız neticesinde beklide yaz aylarına gerek kalmadan kış aylarına bile fit bir vücutla giriş yapabilirsiniz. s

  • Sabah uyandığınız gibi taze süte bal katarak iyice karıştırın, kıvamını alacak olan bal ile birlikte sütü afiyetle tüketin. Ballı sütü tükettikten hemen sonra yarım saat veya bir saat boyunca kısa tempolu yürüyüşler yaparak vücudunuzun tam düzeyde çalışmasını sağlayın.
  • Öğlen yemeğinde ise beyaz eti haşlama veya ızgara şeklinde fazla tuz kullanmadan tüketmeniz oldukça faydalı olacaktır. Ara öğün kısmında ise sonbahar-kış mevsimine uyumlu meyveler tüketebilirsiniz.
  • Akşam yemeğine geldiğimizde ise tüketeceğiniz yemek ne olursa olsun ekmeği çok az yemeye dikkat edin, salata tüketiminde ise ekmeğin tam aksine dilediğiniz kadar fazla tüketebilirsiniz.
  • Diyetine tam anlamıyla önem veren kişiler akşam yemeğinde et yemekten kaçınabilirler, bu konuda bol zeytinyağlı ister soğuk ister sıcak sebzeli yemekler tüketebilirsiniz.
Güncelleme: 09/07/17

Benzer Konular

Bir Cevap Yazın