Corsair Carbide Series 400C bilgisayar kasası | Fisilti.NET
Teknoloji

Corsair Carbide Series 400C Kasa İncelemesi


2017 yılına girer girmez kısa süre içerisinde dev markalar teknoloji alanında devrim yaratmaya devam ediyor. Bunlardan biride birçok farklı teknoloji alanında üretim sergileyen ve RAM parça bileşen üretiminde de v bir marka olan Corsair, yüksek performans bilgisayar tutkunları için özel olarak üretmiş olduğu yeni kasa modelinde birçok farklı özelliklere yer vermiş bulunmakta. Bizlerde sizler için bu konumuzda gerek güçlü serverlar için gerek ise yüksek performans ihtiyacı duyulan oyunlar üzerine tutkun olan kullanıcılar için Corsair markasının üretmiş olduğu Carbide Series 400C kasa modeli üzerine incelemelerde bulunduk.


BİR KASA DÜŞLEKİ, HERŞEY İÇERİSİNDE YER ALSIN

Modding ve overlock atölyesinin devi Corsair, son dönemlerde piyasaya sürülen harika oyunları gözüne kestirerek bu konuda oyun tutkunları için üretmiş olduğu ürünlerde bu alana daha fazla ağırlık göstermeye başladı. Her ne kadar oyuncular için ürün üretimleri sergilese de asıl temel uzmanlık alanı kasa üzerine daha yoğunlaşmaları da birkaç senedir geliştirilmeye başlandı. Test aşamasına giren Corsair Carbide Series 400C bilgisayar kasası ilk izleniminde görsellik ve işlevsellik panellerinden tam not aldı.
Görünümü modern bir düzeyde tasarlanan kasa’nın sol panel kısmının tamamen menteşeli olması ayrı bir avantaj sağlamakta. 270 derece haznesine dönüş yapabilen kasanın özelliği mandalla açılmakta. 270 derecelik dönüş kapasitesine sahip kasanın en büyük avantajı ise kullanıcıların donanım üzerine etki edebilmesi için rahat bir kullanım sunması. Kasanın standart bir şekilde hava akışı içerisinde olması için ön panelde 140 mm, arka panelinde ise 120 mm haznesine sahip iki adet fan bulunmakta. Yüksek performans tutkunları için çift grafik kart destekli kasa modeli olan Corsair Carbide 400C serisi birçok bilgisayar tutkununun hayallerinde yatan modelin özelliklerini içermekte.

ÖZEL DONANIMLARA ÖZEL KABİN DESTEĞİ

Alışılmış bir görüntü olan optik sürücüleri bu kasa modelinde yer almamakta. Corsair’in bu tercihini destekliyoruz, nedeni ise artık klişeleşmiş olan optik sürücü yuvaları gereksiz olduğundan kasa içerisinde yer kaplaması mantık dışı bir tercih olmasıdır. Bunun yanı sıra hızı ve kalitesi bakımından oldukça etkili bir performans sağlayan SSD Harddiskler için özel kabin bölümleri bu kasa içerisinde yer almakta. Montaj tepesinin hemen arkasında yer alan 3 farklı SSD yuvası teknoloji tutkunlarını heyecanlandırmış durumda.

Güncelleme: 19/07/17

Benzer Konular

Bir Cevap Yazın