Kredi Notu Nasıl öğrenilir, Kredi Notu Sorgulama | Fisilti.NET
Ekonomi

Kredi Notu Nasıl öğrenilir, Kredi Notu Sorgulama

Tüketiciler bankacılık hizmetleri üzerine yapmış oldukları kredi veya kredi kartı işlemlerinde oldukça dikkatli olmalıdırlar. Bunun sebebi ise bir sonraki bankacılık hizmetlerinden faydalanmak üzerine olmasıdır. Kredi Kayıt Bürosu olarak adlandırılan ve tüketicinin tüm bankacılık işlemlerinin bu alanda bulunan veri bankasında toplanarak ülkemizde bulunan birçok banka’nın bu havuzdan edindiği bilgiler doğrultusunda tüketicilere cevap verdiğini unutmayın. KKB tarafından geliştirilen Findeks kredi notu tam da bu konuda devreye girerek kredi çekmek veya kredi kartı başvurusu yapmak isteyen kişilerin burada yer alan puanları doğrultusunda bankacılık hizmetleri üzerine işlem yapabilmektedir.FİNDEKS KREDİ NOTU NE İŞE YARAR?

Findeks kredi notu nedir sorusuna net bir cevap vermek gerekirse; örnek olarak herhangi bir bankadan almış olduğunuz kredi veya kredi kartlarını kullanırken, ödemelerinde ne kadar titiz olursanız kredi notunuz o kadar yüksek olacaktır. Eğer ödemelerinizi geç veya aylarca yapmadığınız takdirde hem bankaların yakın takibine girersiniz hem de kredi notu değeriniz oldukça düşer ve bir sonraki bankacılık hizmetlerinden yararlanmanız ise oldukça imkansız bir seviyeye düşmektedir. Bu nedenle kredi notunun yüksek olması için yapılması gerekenler arasında ilk sırada ödemelerinizin düzenli yapılması üzerinedir.

KREDİ NOTUMU NASIL ÖĞRENEBİLİRİM?

Kredi notunuzu birden fazla yollar ile öğrenmeniz oldukça mümkün olmakta. Birçok tüketici kredi notumu nasıl öğrenebilirim sorusuna cevaplar aradığından ötürü bu yazımızın sonunda sizlere pozitif yollar sunarak rahatlıkla kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. Bunlardan ilki hemen konumuzun başında sizlere bahsettiğimiz Kredi Kayıt Bürosu tarafından sağlanan hizmet olmakta. Findeks ile kredi notu öğrenme yolu sayesinde cüzi bir ücret karşılığında kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. Findeks kredi notu öğrenme 5 TL’lik bir ücret karşılığında sağlanabilir.

Kredi notu öğrenme yolları arasında bir diğer seçenek ise banka üzerinden yapılmakta. Bankalardan kredi notu öğrenme olasılığını kısa bir sorgulama işlemi dahilinde net bir şekilde öğrenebilirsiniz. Herhangi bir bankaya giderek kredi notunuz hakkında bilgiler alabilirsiniz. Bunun en etkili yolu kredi kartı başvurusu veya kredi çekme konusundaki işlemlerde banka çalışanından rahatlıkla kredi notunuza ilişkin net bilgiler alabilir ve bu doğrultuda dilediğiniz bankacılık işlemlerinizi rahatlıkla yapabilirsiniz.

Güncelleme: 21/07/17

Benzer Konular

Bir Cevap Yazın