Kredi notu nasıl yükseltilir | Fisilti.NET
Ekonomi

kredi notunu hızlı yükseltme

 

İnsanlar alışverişlerinde daha rahat ve hızlı bir işlem yapmak istemektedirler. Çağımızın en önemli ödeme yollarından biri olan kredi kartları ile tüketiciler tüm işlemlerini daha stabil bir halde yapmakta. Buna hitaben bu kavram aynı zaman’da bankacılık hizmetlerinden biri olan krediler üzerine de var olmaktadır. Ani olarak nakit para ihtiyacı duyan veya herhangi bir projesi için nakit akışı ihtiyacına ihtiyaç duyan tüketiciler bankalar tarafından sunulan kredi hizmetlerinden faydalanarak tüm bu projelerini veya borçlarını kapatmak adına bankalardan taksitle kredi alabilmektedirler. Fakat hem kredi hem de kredi kartları için bankaların önemli bir prosedürü bulunmakta. Tüketicilerin kredi notlarını göz önünde bulundurarak başvurulara olumlu cevap veren bankalar Kredi Kayıt Bürosu tarafından geliştirilen Findeks sistemi havuzuna dahil olarak burada yer alan bilgiler doğrultusunda kredi çekmek isteyen kişilerin sicillerini kredi notu puanlarından öğrenerek olumlu veya olumsuz kararlar vermektedir.KREDİ ÇEKMEK İÇİN KREDİ NOTUNUZUN YÜKSEK OLMASI GEREKMEKTE

Bu doğrultuda kredi çekmek isteyen tüketicilerin mutlak suretle dikkat etmesi gereken bazı noktaları var. Bu noktalar arasında bankalarla aranızı iyi tutmanıza dair şık ilk sırada yer almakta. Eğer kredi çekmek istiyorsanız daha önce bankalar ile herhangi hukuki bir işlem içerisinde bulunmamanız gerekmektedir. Aksi takdirde bankalardan ne kredi kartı ne de kredilerden olumlu bir cevap alamazsınız. Bunun için mutlak suretle bankalara aylık kredi veya kredi kartı ödemelerinizi zamanında ve eksiksiz yapmanız en doğru adım olacaktır. Böylelikle kredi notunuz yüksek olacağından her banka size kredi veya kredi kartı hizmetlerini sağlayacaktır.

KREDİ NOTUNU HIZLI YÜKSELTME

  • Mevcut kredi kartlarınızın borçlarını en aza indirmeyi deneyin.
  • Kredi ödemelerinizi zamanında ve eksiksiz yapın.
  • Kredi kartınızdaki limit miktarını sadece ihtiyacınız kadar harcayın.
  • İhtiyacınız olmadığı sürece bankalardan kredi çekmeyin, bu durum keyfi çekilen kredilerin ödenmemesi halinde size sorunlar yaratabilir.
  • Tek bir ihtiyaç doğrultusunda birden fazla kredi başvurusu yapmayın.
  • İhtiyaçlarınız doğrultusunda bankalardan hizmet alın, bu durum sizi hem fazladan borca sokmayacaktır. Hem de düzenli bir ödeme yapmanıza olanak tanıyacaktır. Böylelikle finansal hayatınızı daha yüksek seviyede tutabilir ve kredi notunuzun da yükselmesini sağlayabilirsiniz.
Güncelleme: 21/07/17

Benzer Konular

Bir Cevap Yazın