Microsoft Xbox One S - PlayStation | Fisilti.NET
Teknoloji

Microsoft Xbox One S İncelemesi

Hemen her teknoloji konumuzda sizlere ikili rekabetlerin ne denli bir mücadele içerisinde olduklarını sıklıkla hatırlatıyoruz. Akıllı telefon piyasasında nasıl ki Samsung ve iPhone bir yarış halindeyse, pek bir rakipleri bulunmayan PlayStation ve Microsoft Xbox ürünleri de kıyasıya bir yarış halindeler. Konsol oyunlarının hayatımıza girmesiyle bilgisayar oyunlarına pek bir takıntı duyan kimse kalmamış durumda. Eski atari cihazlarının gerek kasa olarak, gerek tasarım olarak gerek ise performans olarak devasa boyutlarına erişim sağlayan PlayStation ve Microsoft Xbox bu alanın devleri.YENİ AGRESİF TASARIMI İLE “MİCROSOFT XBOX ONE S”

Bir önceki serisi olan Xbox One arasında pek bir farkı olmayan Microsoft Xbox One S serisi her ne kadar işlevsellik konusunda kullanıcıya pek cazip görünmese de eski cihazlarını yenilemek isteyen kişiler için iyi bir fırsat olabilir. Bunun haricinde yeni agresif tarzdaki beyaz tasarımı ile göz kamaştıran yeni cihaz Xbox koleksiyonerleri için kaçırılmaması gerekilen bir fırsat değerinde. Şuanda sadece 2TB veri hacmine sahip olan cihazın 1TB veya 500GB hazneli sürümleri piyasada yer almamakta.

Görsel olarak devam ettiğimiz yazımızda Xbox’un bir önceki serilerinde sunulan ezik bir konsol görüntüsü ve devasa adaptörü çok eleştiri almış olmalı ki geçtiğimiz çalışma sürecinde tasarımcılar daha fit ve daha şık bir tasarım ile yeniden şekillendirdikleri Xbox One S serisinde modern bir görünümle karşımıza çıkmakta. İşlevsellik olarak hiçbir konuda PlayStation 4’ten geride kalmayarak kullanıcılarını üzmeyen Xbox, sadece tasarımsal olarak PlayStation’dan oldukça kötü bir durumdaydı, fakat gelen bu yeni tasarım görseli ile neredeyse rakibi sollayacak tarzdan.

DAHA CANLI BİR GÖRÜNÜM

Daha önceki sürümlerinde de grafik kapsamda olarak PlayStation serilerinden üstün olan Xbox, yeni ürünü ile daha da geliştirmiş olduğu görsellik kullanıcılarına göz kırpıyor. Daha net ve daha anlaşılabilir bir görüntü sunan Xbox rakibi arasındaki tüm engelleri kaldırsa da satış hacmi olarak henüz rakibine yetişememekte. Bu konuya alakalı olaraktan önümüzdeki serilerde PlayStation’u geçecek bir model üretilecek mi sorusuna çok sayıda kişinin cevap beklediği ise gözler önünde olan bir durum.

Güncelleme: 22/07/17

Benzer Konular

Bir Cevap Yazın