Çörek Otu Yağının Cilde Faydaları Nelerdir | Fisilti.NET
Sağlık

Çörek Otu Yağının Cilde Faydaları Nelerdir

Çörek otu, Türkiye’nin her alanında bollukla yetişen bir besin kaynağı olmasıyla birlikte aynı zaman’da birçok derde de deva olmakta. Doymamış yağ asitleri bakımından oldukça faydalı ve zengin bir içeriğe sahip olan çörek otu, özellikle de saç bakımı ve cilt bakımı üzerine mucizevi sonuçlar vermektedir. B1, B2, B6 ve daha birçok vitamin içeren özü ile hücrelerin yenilenmesinde büyük bir katkı sağlamakta olan çörek otu, günümüzde yağ olarak ta satışı gerçekleşmekte olan bir ürün olarak piyasada yer almakta.Bitkisel ve tohum olarak da oldukça yüksek bir deva etkisi yaratan çörek otu, aynı zaman’da yağ tabakasıyla da birçok derde deva olmaktadır. İnsanlar çeşitli rahatsızlıklara maruz kalabiliyor, buna hitaben insanlarımı “doktor hekim” adı altında satılan ve aktarlarda bolca bulunan çeşitli bitki, öz ve yağlar satın alarak sorunlarını çözmeye çalışıyor. Birden fazla rahatsızlık için kullanılmaya uygun olan çörek otunun faydaları ile ilgili bu yazımızda sizlere bol miktarda bilgiler aktaracağız. Hemen altta yer alan maddeleri dikkatlice okuyup faydaları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

ÇÖREK OTU YAĞININ CİLDE FAYDALARI NELERDİR?

  • Çörek otu yağı sayesinde cilt üzerinde oluşan birçok çatlaklık, yara ve tahrişler şifa bulabilmektedir. Özellikle de hamile kadınların doğum sonrasında oluşan çatlaklar için sıklıkla kullanmış olduğu doymamış yağlar sınıfında yer almaktadır.
  • Ciltte oluşan kirlenmeler içinde oldukça iyi bir temizleyici faktörüne sahip olan çörek otu yağının cilt üzerinde birçok soruna karşın savunma sağlaması üzerine faaliyetleri bulunmaktadır.
  • Ciltte oluşan mantar, egzama ve çeşitli cilt rahatsızlıkları üzerine de oldukça tesirli olmaktadır. Bu ve benzeri cilt sorunlarını kısa bir zaman içerisinde ağrısız bir şekilde geçirebilmektedir.
  • Yüzde oluşan sivilcelere çözüm olarak bir parça pamuk yardımı ile çörek otu yağını cildinize uygulayarak bu sorunun önüne geçebilirsiniz.
  • Çörek otu yağı ve zeytinyağı ile elde edilen karışımı cildinize uyguladığınız vakit daha canlı ve pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsiniz.
Güncelleme: 24/07/17

Benzer Konular

Bir Cevap Yazın