Nvidia GeForce GTX Titan X | Fisilti.NET
Teknoloji

Nvidia GeForce GTX Titan X incelemesi

 NVIDIA’nın ekran kartları arasında çığır açtığı ve son amirali olan GeForce GTX Titan X serisi özelliklede oyun severlerin donup kaldığı bir mimariye sahip.NVIDIA’nın şuana dek çıkardığı en yüksek performanslı ekran kartı olan Titan X modeli, günümüz ekran kartlarının tamamını geride bırakmakta. Hem günümüz oyun kullanıcıları tarafından hem de teknoloji devlerinin yoğun bir ilgi göstermiş olduğu Nvidia GeForce GTX Titan X serisi oldukça iddialı ve yüksek bir performans sunmakta. Performans açısından oldukça üst seviyede bulunan yeni nesil ekran kartı diğer Titan serilerine göre de performans konusunda fark atan bir model olarak karşımıza çıkmakta. Yeni ürünleri ile daima daha fazla performans sağlamayı hedefleyen Nvidia, Titan X serisi ile oldukça iddialı bir giriş yapmakta.

Yapılan testleri yakından görme şansına sahip olan Teknogaste editörlerimizin vermiş olduğu net bilgiler doğrultusunda test aşamasındayken bile yüksek bir performans grafiği sergilemektedir. Nvidia ekran kartı girdiği tüm testlerde akıcı bir şekilde gerek oyun gerek hız aşırtma teknikleri sayesinde başarıyla geçmiş olduğu testler ile kullanıcıya sunulan raporda oldukça şaşırtıcı bir performans görülmekte. Diğer birçok rakip firmaya nazaran kendi sentrom ailesi içerisinde de büyük bir fark yaratan Nvidia ekran kartı modelinde birçok farklı özelliklede yer almakta. Önemli artılarını ve eksilerini sizler için özenle araştırarak derlediğimiz konumuz dahilinde daha ayrıntılı bilgiye sahip olacaksınız. Hemen altta yer alan başlık çerçevesinde tüm bilgiler yer alıyor.

NVIDIA GeForce GTX TITAN X ARTILARI, EKSİLERİ VE DİĞER ÖZELLİKLERİ

Bu muhteşem ekran kartının ilk olarak artılarına baktığımızda yüksek performansın ardından bağlantı seçeneklerinin zengin olması, örnek olunabilecek referansa sahip tasarım ve muhteşem Maxwell mimarisi görülmekte. Eksileri arasında sadece göze çarpan etken fiyatının 900 dolar yani TL birimine göre yaklaşık 3.500 TL dolaylarında olması. Base Clock 1002 MHz ve Boost Clock 1076 MHz üzerinden değer gösteren ekran kartı’nın belleği ise 12 GB/348b GDDR5 olarak görülmekte.

Güncelleme: 28/07/17

Benzer Konular

Bir Cevap Yazın