Şeyda Coşkun'a Diploması Olmadığı İçin Soruşturma Açıldı | Fisilti.NET
Magazin

Şeyda Coşkun’a Diploması Olmadığı İçin Soruşturma Açıldı

Ünlü isme açılan soruşturma büyük şok etkisi yaşattı. Sosyetenin ünlü isimlerini zayıflatan Şeyda Coşkun, eskiden de olduğu gibi yine hedef tahtası haline geldi. Diyetisyen olduğuna dair bir diploması bulunmayan ünlü isim, birçok ünlüyü gözle görünür farklar yaşatacak derecede zayıflatmıştı. Fakat işinde her ne kadar iyi olsa da, diploması olmadığı halde zayıflamak için kendisine danışanlara uygulattığı diyet programları için daha önceden birçok kez Sağlık Bakanlığı’na şikâyet edilmişti. Bu sefer Coşkun için adli ve idari işlem başlatıldı.Sözcü Gazetesi’nin haberine göre, ünlü isimlere yasa dışı birçok diyet programı uygulatan ancak Sağlık Bakanlığı’nın belirlemiş olduğu kriterlerden biri olan diploma gerekliliği konusunda eksik olan ünlü isim daha önceden de diğer diyetisyenler tarafından sık sık şikâyet edilmekte ve eleştirilmekteydi. Bu sefer Coşkun hakkında soruşturma başlatıldı. Coşkun’un Başbakanlık İletişim Merkezi’ne şikâyet edildiği ortaya çıktı. Ve yapılan araştırmalar dâhilinde yetkisiz ve izinsiz sağlık hizmeti verdiği kesinleştirildi.

Diploma İddialarını Çürütemedi!

Coşkun daha önceden de diploması bulunmadığı için pek çok eleştiriye maruz kalmış ve gündeme gelmişti. Sağlık Bakanlığı’nın hedefi olunca da kendisini verdiği röportajlar ile savunmuştu. Astronom ile ilgilenen ve astronomik kazancı ile sık sık haber olan ünlü isim, kendisini yaşam koçu olarak ifade etmiştir. Gazi Üniversitesi’nde Beden Eğitimi Bölümü okuyan ve bu bölüm haricinde bir diploması bulunmayan Coşkun, sunduğu zayıflatma hizmeti ile ilgili herhangi bir diploma ortaya koyamamıştı.

Zayıflattığı Ünlü İsimler Arasında Bakın Kimler Bulunuyor

Yaşam koçu olarak bilinen ve birçok ünlü ismi zayıflatan Coşkun’un zayıflattığı ünlüler arasında; Hacı Sabancı, Gülben Ergen, Gülşen, Derya Baykal, Büşra Pekin, Hadise gibi oldukça popüler olan isimler bulunuyor. Hazırlamış oluğu diyet programları ile kişi başı 3 bin dolar ücret talep ettiği iddia edilen Coşkun’un aylık kazancının 200 bin TL’yi bulduğu konuşulmaktadır. Durum bu şekilde olunca diploması bulunan ve yıllarını bu mesleğe atayan diyetisyenler haksız rekabetten dolayı ünlü ismi pek çok şikâyet etmiş ve sonunda soruşturma açılmasını sağlamışlardır. Ünlü ismin kendisini nasıl savunacağı da merak konusu.

Güncelleme: 05/08/17

Benzer Konular

Bir Cevap Yazın