Böbrek Hastalığı Belirtileri Uyarıcınız Olsun! | Fisilti.NET
Sağlık

Böbrek Hastalığı Belirtileri Uyarıcınız Olsun!

Böbrek hastalığı belirtileri içerisinde ilk olarak yorgunluk hissinden söz edeceğiz. Eğer daha önceki zamanlara kıyasla kendinizi daha yorgun daha güçsüz ve enerjisiz hissediyorsanız bununla birlikte dikkatinizi bir yere odaklamakta sıkıntı yaşıyorsanız bu durum böbrek hastalığının belirtisi olabilir. Bunun nedeni ise böbreklerin işlevlerinde meydana gelen azalmaya bağlı olarak toksinleri atamamasıdır. Bir diğer belirti uyku sorudur. Uyumakta güçlük çekiyorsanız bu da böbrek hastalığının sebebiyet verdiği bir durum olabilir. Eğer cildinizde kuruma söz konusu oluyorsa kurumaya bağlı bir de kaşıntı sorununuz varsa bu durumu da böbrek hastalığı belirtilerinden biri olarak dikkate almalısınız. İdrara çok daha sık çıkıyorsanız, kimi zaman idrarınızla birlikte kan geliyorsa ve idrarınızın köpüklü olduğuna şahit olduysanız bir belirtiyle daha baş başa kaldınız demektir. Bunların yanı sıra gözlerinizin çevresinde bir türlü inmeyen şişliklerle ayaklarınız ve ayak bileklerinizde meydana gelen şişlikler de böbrek hastalığı belirtilerindendir. Sık görülmese de iştahta azalma meydana gelmesi de söz konusu belirtilerden biri olarak görülmektedir. Son olarak eğer kaslarınıza kramplar giriyorsa bu durum için de böbrek hastalığı belirtisi olabilir diyebiliriz.Böbrek Hastalıkları Hayatınıza Sinsice Girebilir!

Böbrek hastalıkları vücutta sinsice ilerleme gösteren kendini hemen belli etmeyen ve belirtilerini her seferinde başka olaylara bağlayabileceğiniz bu şekilde de kendisinden şüphelenmeyeceğiniz bir hastalık türüdür. Ağrısız sızısız bir şekilde hastalarını karşılayan böbrek hastalıkları idrarda meydana gelen kanamalarla kişiyi huzursuz edebilmekte kimi zaman da yine idrarda meydana gelen yanma, acı ve sızlamalarla kendini gösterebilmektedir. Böbreklerin gereken işlevleri eskisi gibi yerine getirememesi şeklinde ilerleme gösteren bu hastalık vücuttan atılması gerekli toksinleri atamamakta böylelikte vücudun dengesini bozmaktadır.

Böbrek Hastalıkları Tedavisi Dikkat Ettiğinizde Çok Kolay Olabilir!

Böbrek hastalıkları tedavisi için bitkisel yöntemlerden faydalanabilirsiniz. Bu süreçte bir yandan da belli başlı hususlara dikkat etmeniz yeterli olacaktır. 1 çay bardağıyla tahin veya pekmez içmek, maden suyu tüketmek, kişnişi kaynatıp içmek, susamı tek başına yahut içerisinde olduğu yiyeceklerle tüketmek, ardıç tohumuyla balı karıştırıp yemek, kahve vb. içeceklerden uzak durmak bu hastalığın tedavisinde sizlere fayda sağlayacaktır.

Güncelleme: 06/08/17

Benzer Konular

Bir Cevap Yazın