Priz Aramaktan Yorulanlara Bataryası Güçlü Telefonlar | Fisilti.NET
Teknoloji

Priz Aramaktan Yorulanlara Bataryası Güçlü Telefonlar

Akıllı telefonların hayatımıza girmesi ile birlikte getirdiği kolaylıklardan sonra günlük hayatımızın büyük bir bölümünü bu telefonlar üzerinde geçirmemiz ve pek çok ihtiyacımız için telefonları kullanıyor olmamız beraberinde şarj problemlerinin yaşanmasına sebep oldu. Eski telefonlara kıyasla batarya kapasiteleri yüksek ve şarjı iyi telefonlar akıllı telefon olmanın getirdiği kullanım özelliklerinden dolayı kısa sürede bataryası tükenen telefonlar haline geliyor. Bu da her gün ve hatta gün içinde birden fazla kez telefonları şarj etme ihtiyacını doğuruyor. Gittiği her mekanda telefonlarını şarj edebileceği bir yer aramaktan ya da şarj aletini sürekli olarak yanında taşımaktan sıkılanlar için şarjı en uzun giden akıllı telefonlarla çözüm elde edilebilir.En Uzun Pil Ömrü Hangi Telefonda?

Pek çok alanda yaptığı çalışmalarla birlikte teknolojik alanda da ürün karşılaştırmalarına ve incelemelerine yer veren Expert Reviews 2017 yılı itibarıyla en iyi pil ömrüne sahip olan akıllı telefonları yayınladı. Bu listeye göre piyasada çok yüksek fiyatlarla satışa sunulan telefonlardan daha giriş seviyesi ya da orta seviye sayılabilecek telefonlara kadar pek çok bataryası güçlü telefonlar ile karşılaşmak mümkün oluyor. Listenin zirvesinde son zamanlarda çıkardığı ürünlerle adından söz ettiren ve akıllı telefon dünyasına yeni adım atan Lenovo geliyor. Lenovo P2 modeli ile zirveye oturan markanın bu modelde kullandığı 5100 mAh’lik pili 28 saat 50 dakikaya kadar kullanım olanağı sunuyor.

Listede Başka Hangi Telefonlar Var?

Batarya kapasitesi olarak yüksek değerlere sahip olan telefonlardan biri de yine akıllı telefon sektörüne sonradan girmiş olan markalardan Motorola tarafından üretilmiş Moto Z Play oluyor. Listede ikinci sırada yer alan bu telefon 3510 mAh’lik pili ve 23 saat 45 dakikalık pil ömrü ile dikkat çekiyor. Yayınlanan şarjı uzun giden telefonlar listesinde üçüncü sırada ise akıllı telefon kullanıcıların büyük bir bölümünün yakından tanıdığı Samsung Galaxy S7 Edge geliyor. 3600 mAh pil kapasitesine sahip olan telefon 18 saat 42 dakika pil ömrüne sahip. Listenin ilerleyen basamaklarında ise Galaxy serisine ait telefonlar üstünlüğünü koruyor.

Güncelleme: 07/08/17

Benzer Konular

Bir Cevap Yazın