Günlük Eklem Ağrıları | Fisilti.NET
Sağlık

Günlük Eklem Ağrıları

Eklem ağrısı farklı sebeplerden dolayı oluşabilir. Bunların kimisi dönemsel olur ve kısa sürelidir. Ancak bazıları ömür boyu peşinizi bırakmazlar. Özellikle romatizma hastaları eklem ağrılarından çok şikayetçi olurlar. Bu ağrılar özellikle el ve ayak bileklerinde ve parmak kısımlarında, diz ve dirsekte oluşmaktadır. Kalıtsal sebepler dışında uzun süre aynı bölgeye ağırlık yüklediğiniz zaman da bu ağrılar kendilerini gösterebilirler. Gün boyu uyusanız dahi bu ağrılar nedeniyle yorgun şekilde uyanabilirsiniz. Neyse ki bu ağrılardan kurtulmak için hem birçok tıbbi ilaç hem de doğal yöntem bulunmaktadır. Özellikle dönemsel ağrılar doğal yöntemler sayesinde oldukça azalacaktır.Günlük Eklem Ağrılarına Doğal Çözüm

Yediğiniz ve içtiğiniz şeyler sizi meydana getirir. Doğru beslenme sayesinde vücudunuzda oluşan pek çok problemi çözebilirsiniz. İlk olarak laktoz, fazla kırmızı et tüketimi, yumurta ve patlıcan ailesi grubuna giren besinleri daha az tüketmelisiniz. Pek i eklem ağrılarına iyi gelecek besinler nelerdir? Sabahları tüketeceğiniz yeşil çay sizi rahatlatacaktır. E vitamini de eczanelerden kolayca alabileceğiniz ve ağrılarınıza çok iyi gelecek bir vitamindir. Balık yağı, organik elma sirkesi, kinoa ve amarant, limon suyu, taze meyve sebze tüketimine dikkat etmelisiniz. Bunlar içerikleriyle eklem ağrılarını yatıştırıcı etkiye sahiptir. Eklem ağrıları sadece doğru beslenme ile çözülecek bir şey değildir. Kalıtsal bir ağrı söz konusuysa doktorunuzun önerdiği ilaçları düzenli şekilde kullanmanız gerekecektir. Bunun dışında hareketli bir yaşama da dikkat etmelisiniz.

Eklem Ağrısı İçin Egzersiz

Eklem ağrısı tedavisi düzenli beslenme ve yaşamaktan sonra egzersiz hareketleriyle de desteklendiğinde iyi sonuçlar verecektir. Birçok kişi bu ağrılardan kurtulmak için fizik tedavi uzmanlarına danışıyor. Bu uzmanların tavsiye ettikleri hareketler eklem bölgenizi çalıştırıyor. Aynı zamanda bu bölgelerde rahatlamayı sağlıyor. İlk aşamada uzman gözlemi altında yapacağınız hareketler olacaktır. Belli bir seviyeye kadar bu uygulandıktan sonra kişilerin günlük hayatta düzenli olarak rahat şekilde yapabilecekleri egzersizler uygulanır. Bir hayat sistemi oturtarak bu ağrılardan genç yaşlı fark etmeksizin kurtulabilirsiniz. Her kişide tedavi süresi değişmekle birlikte bu yöntemlerin tümü işe yarayacaktır.

Güncelleme: 08/08/17

Benzer Konular

Bir Cevap Yazın