Twitter Mavi Tiki Whatsapp'a Geliyor! | Fisilti.NET
Teknoloji

Twitter Mavi Tiki Whatsapp’a Geliyor!

Haberleşme ve iletişim araçlarının ilk aşamada kullanıcıların büyük bir bölümünü kaplamasından dolayı bireysel kullanıcılar için geliştirilmiş olmasına bakılarak sosyal medyanın çok farklı platformlarında geliştirmeler yapılıyor. Bunun yanı sıra özellikle son birkaç yılda Twitter, Instagram gibi alanlarda kurumlar, işletmeler veya önemli isimler hesapların kendilerine ait olduklarını tescil ettirmek ve bu sayede daha güvenli bir şekilde sosyal medya hesaplarını kullanmak istediklerinde bunu gerçekleştirebilecekleri özelliklere sahip oluyorlardı. Son olarak Twitter üzerinde kullanılmakta olan ve hesabın söz konusu sayfada adı geçen kişiye ait olduğunu tescilleyen işaret olarak görülebilecek twitter mavi tik üzerinde çalışma yapıldı. İletişimde en çok kullanılan uygulamaların başında gelen Whatsapp’ta artık bu mavi tik işaretini kullanacak.Mavi Tik Whatsapp’ta Ne İşe Yarayacak?

İlk başta Twitter’da kullanılmaya başlanan ve zaman içinde benzer ihtiyaçların doğması sonucunda Instagram ve Facebook içinde de aktif şekilde kullanılmakta olan mavi tik işareti artık Whatsapp içinde de kullanılabilecek. Henüz yeni yapılan açıklamayla duyurulmuş olan bu yeni özelliğin iPhone ve Android cihazlarından farklı olarak Windows Phone işletim sistemine sahip cihazlara geleceği belirtiliyor. Bu durumun ortaya çıkması ise whatsapp mavi tik özelliğinin sadece Windows Phone için özel olarak oluşturulmuş Whatsapp Beta sürümünde görülmesi ile mümkün oldu. İlerleyen zamanlarda daha etkin bir şekilde kullanılması beklenen bu özellik başta işletme hesaplarının iletişim kanalları için önemli bir etken olacak.

Whatsapp’ta Kullanılan Etkili Özellikler

İlkel bir mesajlaşma aracı olarak ortaya çıkıp kullanıcılara sadece internet üzerinden hızlı bir şekilde mesajlaşma olanağı sağlayan Whatsapp zaman içinde hızla gelişerek son noktada onay tiki verilebilecek bir uygulama haline geldi. Bu süreçte kullanıcılar artık metinlerin yapısı ile oynayabildiği bir kullanım bile gerçekleştirebiliyorlar. Buna ek olarak son zamanlarda gelen yeniliklere bakıldığında kişilerin istediği duyguyu yansıtmasına olanak sağlayacak emojiyi arayarak bulabilme desteği de sunuldu. Bununla birlikte konuşmalarda en çok kullanılan çift tik işaretlerini takip etmek isteyenler için de tikin maviye dönüştüğü anda bilgi uyarısı almasını sağlayacak olan bir sistem de geliştirildi.

Güncelleme: 09/08/17

Benzer Konular

Bir Cevap Yazın