PlayStation Plus Fiyatlarına Zam Geliyor! | Fisilti.NET
Teknoloji

PlayStation Plus Fiyatlarına Zam Geliyor!

PlayStation platformunun pek çok kullanıcı tarafından aktif bir şekilde kullanılmakta olan PlayStation Plus servisine Avrupa’daki fiyatlandırmalarda yeni bir zam yapılacağı Sony tarafından açıklandı. Kullanıcıların daha çok aylık halinde gelen ücretsiz oyunları satın alma fırsatını yakalamak ve PlayStation 4 platformu içerisinde çok oyunculu şekilde oyunları oynamak için satın aldığı bu servisin fiyatının zamlanması ile birlikte en düşük playstation plus servisi ücreti 23,99 TL oldu. 31 Ağustos 2017 tarihinde saat 00:01 ile birlikte geçerli olacak yeni fiyatlandırmada özellikle yıllık ücretlendirmede görülen artış pek çok kullanıcının üyeliklerini tekrar düşünmesine sebep olacak.Fiyatlar Ne Kadar Değişti Yeni Fiyatlar Ne Oldu?

Özellikle oyun meraklıları tarafından yoğun bir şekilde kullanılmakta olan PlayStation plus servisinde bugüne kadar gerçekleştirilen fiyatlandırmalarda yıllık, üç aylık ve aylık olmak üzere üç farklı periyot için farklı fiyatlandırma yapılıyordu. Kullanıcılar kendi kullanımlarına göre avantajlı olabilecek paketleri seçerek PlayStation Plus içinde hareket etme fırsatına sahip oluyorlardı. Son fiyat artışından önce 19,99 TL olan aylık Plus fiyatı 5 TL zamlanarak 23,99 TL oldu. Bunun yanı sıra 57,99 TL olan üç aylık paket 18 TL zamlanarak 74,99 TL, 149,99 TL olan yıllık paket ise 30 TL zamlanarak 179,99 oldu. Belirli aralıklarla fiyatlarında artış meydana gelen PlayStation Plus servisinin özellikle son birkaç seferde kullanıcı kayıpları yaşaması da söz konusu olmuştu.

Kullanıcılar Nasıl Bir Yol İzlemeli?

PlayStation Plus özelliklerinden ve servisinden çok farklı alanlarda yararlanmakta olan ve bu hizmetleri ilerleyen zamanlarda da kullanmak isteyen kişiler fiyatların fazla olduğunu düşünerek üyeliklerini yenileme noktasında bir tereddüde düşüyorlarsa bu noktada bazı yöntemlerle daha uyguna üyeliklerini uzatmaları mümkün olabilecek. PS plus için tekrar üyelikten yararlanmak isteyen hali hazırda aktif kullanıcılar üyeliklerini 31 Ağustos’a kadar yenilemeleri halinde yeni üyeliklerinin mevcut kalan üyeliklerinin üzerine eklenerek kullanılmasını sağlayabilecek. Daha açık bir ifadeyle örnek vermek gerekirse kullanım süresinin dolmasına 2 ayı kalmış olan bir kullanıcı yenilemeyle birlikte 16 ay boyunca da eski ücretlendirme ile kullanma şansına sahip olabilecek.

Güncelleme: 13/08/17

Benzer Konular

Bir Cevap Yazın