Dolgun Saçlara Nasıl Sahip Olunur? | Fisilti.NET

Dolgun Saçlara Nasıl Sahip Olunur?

Kadın erkek birçok insan, bakımlı ve dolgun saçlar ile görünmekten mutluluk duyar. Ancak doğuştan gelmeyen ya da sonradan yıpranmış saçları tekrar dolgun hale getirmek emek ve sabır ister. Öncelikle dolgun saçlara sahip olmak isteyenler yeterli sabrı göstermelidir zira bu uzun bir bakım süreci olabilir. Bunun dışında saçları güçlendirmek ve dolgunlaştırmak için normalde yapılandan daha fazla bakım gerekeceği de aşikârdır. Saç bakımına ilk olarak saç tipine uygun ve dolgunlaştırıcı özelliği olan bir şampuan ve mümkünse aynı şampuanın bakım kremini alarak başlanabilir. Bir diğer adım ise özellikle doğal bakım maskelerinden ve doğal yağlardan yararlanmak olabilir. Bu doğal ve zararsız yöntemler saçları besleyip güçlendirecek ve istenilen görüntüye ulaşmada büyük rol oynayacaktır.Hacimli Saçlar İçin Bakım Önerileri

Hacimli saçlar için saça yoğun bir bakım uygulamak gerekebilir. Ancak bu kişinin saç tipine göre değişen bir durumdur. Bazı insanlarda yalnızca saça uygun bir şampuan ile saç hacim kazanırken bazılarının saçı kurutma yöntemine dahi dikkat etmesi gerekir. Ancak kimse için değişmeyen bir kural varsa o da fazla uygulamaya maruz kalmış saçların hacimlerini çok daha çabuk kaybedeceğidir. Bu yüzden saçlarını daha önce boya ya da perma gibi yıpratıcı işlemlere sokmuş olanlar, saçları önce eski gücüne getirmeyi amaçlayan, daha ayrıntılı bir bakıma ihtiyaç duyacaklardır.

Hacimli ve Dolgun Saçlara Sahip Olmanın Yolları

Hacimli ve dolgun saçlar için öncelikle fazlasıyla sabır gerekir. Ancak yukarıda da belirtildiği gibi, saçların güçlenme ve hacim kazanıp dolgunlaşma süresi herkes için farklıdır. Saçları bu bakıma aldıktan sonra fazla yıpratıcı işlemlerden özellikle kaçınılmalıdır. Ancak fazla güçsüz veya ince telli saçlar için fön ya düzleştirme bile yıpratıcı olabilir. Bu yüzden en iyi yöntem mümkün olduğunda kurutma işlemini bile doğal yapmaktır. Yıkadıktan sonra saçları kurutmamak, kendi kendilerine kurumalarına izin vermek saçların hacim kazanmasına ve yeni kesimlerde şeklin oturmasına yardımcı olacaktır. Ayrıca saçları yıpratmadan, yolup kırmadan taramak da görüntü için önemlidir. Bu tür detaylar hem saçların kırılmasını geciktirir hem de çok daha dolgun ve bakımlı görünmesini sağlar.

Güncelleme: 14/08/17

Benzer Konular

Bir Cevap Yazın