Diyet Çeşitleri Sizlere Sağlıklı Kilo Vermenizde Rehber Oluyor! | Fisilti.NET

Diyet Çeşitleri Sizlere Sağlıklı Kilo Vermenizde Rehber Oluyor!

Hızla kilo alımları sonucunda istenmeyen ve görünümünüzü olumsuz yönde etkileyen fazlalıklar sizleri birbirinden farklı diyet çeşitleri arasından kendinize uygun olan diyete sevk etmekte yani kilolarınızı vermek için çare aramaya yöneltmektedir.Peki, söz konusu diyet çeşitleri nelerdir? Öncelikle oldukça popüler bir hal almış olan detoks diyetinden bahsetmek gerekecek. Bu diyette limonlu su, az tuz, alkol ile sigaradan uzak kalmak, ara öğünlerle sık ama az yemek, şekerden uzak kalmak gerekirse doğal tatlandırıcıları tercih etmek ve yağsız yoğurtları tüketmek hâkimdir. Yani bakıldığında bu diyetle sağlıksız bir durum söz konusu olmamakta üstelik aç kalmadan kilo vermek de mümkün olmaktadır. Bir diğer diyet çeşidi yine meşhur diyetlerden dukan diyetidir. Bu diyette dikkat edilmesi gereken tek şey karbonhidrattan uzak durmanızdır. Tabi ruhsal olarak stresten de uzak durmak dukan diyetinde önemlidir. Bilindik diyetlerden bir diğeri de atkins diyeti olacaktır. Haftalık 2 kiloyu sizden alıp götürmeyi hedefleyen bu diyette şekere hayır denmekte ve bol su alımına dikkat edilmektedir. Bunların dışında atkins diyeti için esnek bir diyettir denilebilir. Kalp hastalarına yönelik düzenlenmiş pritikin diyeti var sırada. Bu diyette azar, azar yiyebileceğiniz yedi öğün sizleri bekliyor. Son olarak düşük kalori diyeti olan İsveç diyetinde ise çay, kahve tarzı içecekler yasaktır.

Zayıflatan Diyet Şeklinde Karşınıza Çıkan Diyetlere İtibar Etmeyin!

sağlıklı diyetZayıflatan diyet başlığı altında birçok diyet sizleri beklemektedir. Zira bu diyetlerin birçoğu sağlıksız olduğundan yukarıda sizler için verilen diyetler dışında başka diyet seçeneklerine çok fazla yönelmemeniz yararınıza olacaktır. En sağlıklısı ise diyetisyen eşliğinde kan değerlerinize uygun verilmiş bir diyet önerisi olacaktır ki aksi halde verdiğiniz kiloları fazlasıyla geri almanız söz konusu olabilir.

Kolay Zayıflama İçin Öneriler!

Kolay zayıflama yöntemi olarak sizlere bilindik ama fazlasıyla işe yarayan birkaç öneri verebiliriz. Bunlardan ilki bol sudur. Diğeriyse kahvaltıda tokluk hissi veren yapısı sayesinde daha az acıkmanızı sağlayan yumurta yemeniz bir de geç vakitte yemek yememenizdir. Tabi spor da kolay ve kalıcı bir zayıflama için yardımcınız olacaktır.

Güncelleme: 16/08/17

Benzer Konular

Bir Cevap Yazın