En İyi Masaj Teknikleri İle Sağlıklı Yaşam | Fisilti.NET
Sağlık

En İyi Masaj Teknikleri İle Sağlıklı Yaşam

En iyi masaj teknikleri ile sağlıklı, acısız ve ağrısız bir yaşama kavuşabilirsiniz. Masaj sayesinde kaslarınızda, kan dolaşımı normal ritmine kavuşur. Dolayısıyla kanın oksijeni vücuda ulaştırma görevine sahip olmasından ötürü kaslarımız ile vücudumuz normal sağlığına kavuşur. Masaj sayesinde vücut ve kaslar esneklik kazanır ve hareket kısıtlamasını önleyerek acısız ağrısız bir yaşam sunar. Genellikle el yordamıyla yapılan ama onun yanı sıra çeşitli araçlarla da yapılabilen birçok yararlı masaj teknikleri bulunmaktadır.Örneğin İsveç masajı bunların arasında bulunan ve rahatlama, gevşeme olanağı sağlayan modern anlamda keşfedilen ilk masaj olarak bilinmektedir. İsveç masajı, cilde uygulanır ve tüm vücuda etkisi hızlıca yayılır. Yine kökeni oldukça eskiye dayanan Thai masajı ise vücudun bazı bölgelerine baskı uygulanarak yapılır ve stresle başa çıkma, vücut esnekliğini artırma gibi etkilere sebep olur. Aroma terapi masajı ise bazı bitkilerden elde edilen yağlar ile yapılan, çeşitli hastalıkların tedavisine iyi gelen ve rahatlatma özelliğine sahip olan bir masaj çeşididir. Akupunktur tedavisinin iğne olmadan yapılan versiyonu olarak da düşünülen akubası masajı ise parmak yardımıyla uygulaması yapılan ve vücudu rahatlatan bir masaj şeklidir. Ağrılar için el yordamıyla; yoğurma, sıvazlama, dairesel hareketler, avuç içiyle baskı, parmak dışı baskı, düz baskı, deride yürütme, titretme şeklinde hareketlerle masaj işlemleri yapılabilmektedir.

Ağrıya Karşı Masaj Teknikleri Nelerdir ve Nasıl Uygulanır?

Yorgunluk, hastalık gibi birçok sebepten dolayı karşı karşıya kalabileceğimiz ağrılar için hemen ilaç yöntemine başvurmak yerine çeşitli ağrıya karşı masaj teknikleri ile ağrılardan kurtulabiliriz. Bu masaj tekniklerinin arasında bulunan sporcu masajı ile bacak başta olmak üzere birçok vücut ağrısı, şişlik önlenebilmekte ve tedavisi sağlanabilmektedir. Uykusuzluk sorunu, darbeler, kronik rahatsızlıklar gibi sebeplerden dolayı baş ağrısıyla karşılaşabilmekteyiz. Genellikle yüz kısmındaki belirli noktalara uygulanan masaj yöntemiyle baş ağrılarıyla başa çıkabilirsiniz. Başınızın üzerine, saçlarınızın dip kısımlarına parmak uçlarınız ile dairesel hareketler uygularsanız baş ağrısına doğal bir çözüm bulmuş olursunuz.

Rahat Bir Yaşam İçin Masajın Faydaları

Masajın faydaları; kan dolaşımını normal seyrine döndürmek, sindirim ve boşaltım sistemini düzene sokmak, kasları rahatlatmak, yağ yakımını sağlamak olarak sayılabilir. Metabolizmayı hızlandırma gibi faydaları da bulunan masaj sayesinde stresle başa çıkabilir ve yorgunluğunuzu atabilirsiniz. Yağ yakımı için de masaj yönteminden yararlanabilirsiniz. Kalp sağlığına da yardımcı olan masaj yöntemleri ile kalp krizine de önlem alabilirsiniz. Solunum sistemini de düzene sokmaya yardımcı olan masaj yöntemleri ile birçok ağrınızla başa çıkabilirsiniz.

Güncelleme: 16/08/17

Benzer Konular

Bir Cevap Yazın