Akıllı Televizyonlar Bilgisayar Şeklinde Nasıl Kullanılır? | Fisilti.NET
Teknoloji

Akıllı Televizyonlar Bilgisayar Şeklinde Nasıl Kullanılır?

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte hayatımızı kolaylaştıran pek çok ürün günlük hayatımızda sıklıkla kullandığımız aletler haline geldi. Akıllı telefonların başını çektiği akıllı ürünlerin kullanımında özellikle son yıllarda akıllı televizyonlara olan talep de büyük bir hızla arttı. İnternette gezinme fırsatı vermesinin yanı sıra hizmet alınan servisten gelen pek çok özelliği de içinde barındıran bu televizyonlar kullanıcılar tarafından bilgisayar şeklinde de kullanılabiliyor. En çok merak edilen konulardan biri olan akıllı televizyonu bilgisayar gibi kullanma farklı markaların akıllı televizyonlarına göre değişiyor olsa da temel mantığın aynı kalması kullanıcıların rahatlıkla televizyonlarını bilgisayar gibi kullanmasını sağlayabilecek.Smart TV’yi Bilgisayar Yapmada Farklı Yöntemler

Smart TV’lerin bilgisayar olarak kullanılmasını sağlamak için farklı yöntemler kullanılması mümkün olabilmektedir. Bunlar arasında smart tv yi bilgisayar gibi kullanma için ilk yapılacak olan şey Smart TV’nin marka modeli internet üzerinden aratılarak televizyonun özelliklerine detaylı bir şekilde bakılmasıdır. Pek çok kullanıcının bu bilgiye erişmeden de haberi bulunduğu durumlarda televizyonda kullanılan browser ile internet tarayıcısı üzerinden kişilerin kumanda aracılığı ile bilgisayar şeklinde televizyonunu kullanması mümkün olmaktadır. Bunun dışında Smart TV özelliğine gerek kalmadan tüm televizyonlarda da geçerli olan HDMI kablosu ya da bluetooth bağlantısı gibi veri akışını destekleyecek birimlere sahip olan televizyonları da bilgisayar şeklinde kullanmak mümkün olabilir.

Televizyonu Bilgisayar Gibi Kullanmak Nerede İşe Yarar?

Pek çok kişi yüklü miktarla vererek satın aldığı akıllı televizyonlarla yapabildiği tüm işlemleri denemek adına televizyondan bilgisayar kullanma işine girişmiş olsa da bu özelliğin etkili bir şekilde farklı amaçlarla kullanılması da mümkün olmaktadır. Bunların başında internet üzerinden yayınların izlenmesini sağlayan platformlar gelmektedir. Türkiye’den erişimi bulunmayan televizyon kanallarının internet siteleri üzerinden açılması sağlanarak televizyonda bu kanalların izlenmesi sağlanabileceği gibi farklı yayın alternatiflerinden yapılan yayınları da bu televizyonlarla rahatlıkla açmak mümkün olmaktadır. Özellikle spor karşılaşmaları ve özel etkinlikler gibi sadece belli başlı mecralarda yayınlanan programları internet üzerinden uygun satın alma fiyatları ile satın alarak televizyonla abone olup izlemekten çok daha uygun fiyatlara eve getirmek de mümkün olabilir.

Güncelleme: 19/08/17

Benzer Konular

Bir Cevap Yazın