Sosyal Medyada Profil Fotoğrafları Nasıl Olmalı? | Fisilti.NET
Teknoloji

Sosyal Medyada Profil Fotoğrafları Nasıl Olmalı?

Gerçek hayatın tıpkı bir kopyası gibi sanal aleme de geçmiş olan insan ilişkilerinin ve yeni sanal dünyanın içinde var olabilmek için kişiler sosyal medya platformları başta olmak üzere pek çok internet sitesinde kendilerine ait olan hesapları açarak bunları kullanmaya başlıyorlar. Bu hesapların yönetimi ve kullanımı ile ilgili detaylı konulardan önce tüm sosyal medya kullanıcılarının bilmesi gereken en önemli konu profil fotoğrafı nasıl olmalı sorusunun cevabı olmaktadır. İnternet üzerinden kişilerin kendi karakterlerini yansıtacak şekilde kullandıkları bu fotoğraflarda mutlaka özenli bir şekilde çalışarak bazı ipuçlarına dikkat edilmesinin ardından fotoğrafların ortaya çıkarılmasının sağlanması gerekiyor.


Fotoğraflarda Yüz Güncel Haliyle Kullanılmalı!

Sosyal medya platformlarının ruhuna aykırı bir şekilde kişilerin bu alanlarda yaptığı en büyük hata kendi fotoğraflarının yerine başka bir görsel kullanmaları olmaktadır. Kişilerin kendi karakterlerini yansıtan en sevdikleri filmden bir fotoğraf ya da çocukluk fotoğrafı gibi görseller olsa bile sosyal medyada kişinin kendi kimliğini oluşturduğu fikrinden hareketle bu tür fotoğrafların kullanımdan uzak durmak gerekmektedir. Doğru fotoğraf kullanımı ancak kişinin güncel haliyle çektirdiği bir fotoğraf ile mümkün olmaktadır. Burada profil fotoğrafı aynı zamanda isminizin marka olduğu yerdeki logosu olarak algılanacağından daha çok yüzü odağa alan karelerin profil fotoğrafı olarak seçilmesi gerekmektedir. Bu karşıdaki kullanıcılara daha açık, güvenilir ve net bir mesajın verilmesini sağlayacaktır.

Doğal Halinizi Gösterin!

Sosyal medyadaki kimliklerine aşırı derecede önem veren ve bunu abartan pek çok kişi fotoğrafları üzerinde oynayarak yüz kusurlarını ortadan kaldırıp, farklı filtreler ekleyip ya da doğal ışıktan uzak bir renkteki fotoğrafları ile profil fotoğraflarını oluşturuyorlar. Oysa diğer kullanıcıların gözünde iyi bir intiba bırakmak için mutlaka profil fotoğrafı nasıl yapılır sorusuna doğal haliyle fotoğrafın bırakılması gerektiği cevap olarak verilmelidir. Bu hem akılda kalıcılık ve daha sonra kişinin hatırlanmasını sağlamak yönüyle önemli olmakta hem de yüzün başka yerlerinde odaklanmadan gözlere bakılmasını sağlamaktadır. Böylece daha sıcak bir görüntünün verilmesi mümkün olur. Bu tür fotoğrafları çekmek için açık havada doğal ışık çekim yapılması gerekebilir.

Akıllı televizyon hakkında bilgi almak için tıklayınız.

Güncelleme: 21/08/17

Benzer Konular

Bir Cevap Yazın