Nikon'un Yeni Modeli D850 Çözünürlüğüyle Rakipsiz! | Fisilti.NET
Teknoloji

Nikon’un Yeni Modeli D850 Çözünürlüğüyle Rakipsiz!

Fotoğraf makineleri dünyasının en büyük iki isminden biri olan Nikon her geçen üründe kendi kalitesini yansıttığı ürünlerde daha nitelikli özelliklere sahip fotoğraf makinelerini ortaya çıkarmayı başarıyor. Markanın son olarak üzerinde çalıştığı ve Nikon D810 modelinin yerini alması beklenen nikon d850 ile ilgili özellikler ve ürünün çıkış tarihi, fiyatı belli oldu. Nikon’un sektörde 100. yılı olması sebebiyle üzerinde yoğun bir uğraşı verilerek ortaya çıkarılmış olan D850 modeli özellikle profesyonel fotoğrafçılardan büyük ilgi görecek. Çünkü Nikon D850 DSLR özelliğe sahip fotoğraf makinesinin 45.7 megapiksel çözünürlük değerine sahip olduğu açıklandı.Nikon D850’nin Teknik Detayları da Belli Oldu!

Piyasadaki fotoğraf alanının profesyonelleri tarafından yüksek çözünürlüklü fotoğraf makinesi örnekleri içindeki en iddialı ürün olması beklenen Nikon D850’ye ilişkin söylentiler bir kenarda kaldı ve artık ürünle ilgili kesin bilgiler ortaya çıktı. 100. yıla özel bu fotoğraf makinesi yüksek çözünürlüğünün yanı sıra battery grip ile desteklendiğinde saniyede 9 kare çekmeye kadar varan işlemci hızı, saniyede 30 kare ile 4K çözünürlüğünde video çekebilmesi ile de dikkat çekiyor. Ürünün bu özellikleri ile sadece fotoğraf meraklıları için değil aynı zamanda video profesyonelleri tarafından da ilgi göreceğini söylemek mümkün. Nikon serisi ürünlerde ilk kez görülecek olan optik düşük geçirgen filtre özelliği ise yüksek keskinlik değerlerine çok daha kolay şekilde ulaşılmasını sağlayacak.

Nikon D850’nin Fiyatı Nasıl Olacak?

Fotoğraf ve video alanında faaliyet gösteren profesyoneller tarafından merakla beklenen bu yeni ürünün fiyatı konusunda da pek çok iddia ortaya atılmıştı. Ancak yapılan açıklama ile birlikte ürünün ne zaman piyasaya çıkacağı ve çıkış fiyatının ne olacağı da belirlendi. Buna açıklamaya göre Eylül ayında piyasaya sürüleceği duyurulmuş olan Nikon D850 sadece body hali ile 3.300 dolardan alıcı bulmaya çalışacak. 4K çekim özelliği, full HD çözünürlükte yüksek yavaş çekim özelliği ve 8K time lapse video özellikleri ile nikon dslr alanındaki en iyi ürün olacak Nikon D850’nin bu fiyatının profesyoneller için şaşırtıcı olmadığını söylemek gerekir.

Samsung Note 8 hakkında bilgi için tıklayınız.

Güncelleme: 25/08/17

Benzer Konular

Bir Cevap Yazın