Amazon Nihayet Türkiye'ye Adım Attı! | Fisilti.NET
Teknoloji

Amazon Nihayet Türkiye’ye Adım Attı!

Dünyanın online alışveriş anlamında en büyük platformu sayılan amazon sitesinin uzun zamandır Türkiye’ye de gelerek satışlarını buradan yapması bekleniyordu. Perakende satışları ile sektörünün en iyisi olan Amazon’dan gelen haberler Türkiye’den ilgiyle karşılandı.Yapılan açıklamada çok kısa bir süre sonra resmi olarak Türkiye’de Amazon ticaret yapmaya başlayacak. Türkiye’deki çalışmalarına başladıklarını belirten Amazon yetkilileri kurumsal yapının başarılı şekilde oluşmasını sağlamak adına yapılanma süreçlerinin detaylı bir şekilde sürdürüldüğünü de açıkladı. Daha önce Türkiye için verilecek olan hizmetlerin Almanya üzerinden yürütülmesini sağlayarak ücretsiz kargo imkanı gibi fırsatlar sağlayan Amazon’un bu yeni hamlesi uzun zamandır beklenen bir durumu gerçeğe dönüştürdü.

Amazon Türkiye’de Neler Yapacak?

Almanya üzerinden Türkiye hizmetlerini vermesi ile Türkiye pazarında daha etkili bir yol izlemek isteyen amazon.com özellikle Türkiye’nin yurtdışı alışverişleri için belirlemiş olduğu vergi sınırının 30 Euro’ya kadar düşürülmesinin ardından bu şekilde bir karar almış olabiliyor. Resmi olarak somut adımlar da atmış olan şirket ilk olarak Amazon Turkey Services Yönetim ve Destek Hizmetleri Limited Şirketi isimli şirketin kurulmasıyla çalışmalarına başladı. Türkiye içinde yer alacak ekip için sıfırdan çalışmalara başlayacağını açıklayan şirketin bunun için de çalışmalara devam ettiği söyleniyor. Merkezi Beşiktaş’ta olacak şirketin hakim ortağının Lüksemburg merkezli Amazon Europe Core Sari olması ile Amazon Turkey’in Avrupa’ya bağlı olarak hizmet vereceğini ortaya koydu.

Amazon Türkiye’de Neleri Değiştirir?
Ürün çeşitliliğinden fiyat politikalarına, hizmet kalitesinden müşteri memnuniyeti ve müşteri hizmetlerine kadar her alanda üstün performansı ile dikkat çeken amazon türkiye pazarına girdikten sonra pek çok şeyi de değiştirebilir. Özellikle hali hazırda alışverişlerini yurtdışından getirerek Amazon üzerinden yapmakta olan tüm tüketicilerin bu davranışlarının daha sık bir şekilde gerçekleşeceğini söylemek mümkün. Bunun yanı sıra Türkiye’deki online satış marketlerinin hiçbirinin Amazon kadar kurumsallaşmış ve büyük bir yapıda olmaması da tüketicilerin davranışlarını Amazon yönünde şekillendirebilir. Şimdilik akıllarda kalan tek soru işareti ise Amazon’un ürünlerini Türkiye’nin vergi politikalarından dolayı yüksek fiyatlarla satıp satmayacağı oldu. Bu sorulara cevap bulabilmek için bir süre daha beklemek gerekecek.

Giyilebilir teknoloji hakkında bilgi için tıklayınız.

Güncelleme: 29/08/17

Benzer Konular

Bir Cevap Yazın