Dünyayı Başka Bir Yer Haline Getirecek Teknolojiler! | Fisilti.NET
Teknoloji

Dünyayı Başka Bir Yer Haline Getirecek Teknolojiler!

Henüz birkaç yıl öncesine kadar oldukça fütüristik hayaller olarak görülen pek çok teknolojik ürün şu an ya ortaya çıkmış durumda ya da o ürünün ortaya çıkmasına sebep olacak olan bazı sinyaller alınabilir durumda bulunuyor. Bu da pek çoklarının çok kısa bir süre önce hayal dahi edemediği olayların yakın zaman içerisinde gerçekleşeceğini gösteriyor.Bunlar arasında özellikle dünyayı değiştirecek teknolojiler büyük ilgi uyandırıyor. Örnek vermek gerekirse bunlar arasında ilk dikkat çeken yenilik uzay turizmi olacak. SpaceX, Virgin Galactic ve Blue Origin firmalarının üzerinde çalıştığı sistemler sayesinde yakında uzay turizmi gerçek olabilecek.

Yeni Teknolojilere Kolayca Alışıyoruz!

Dünyayı değiştirecek yenilikçi teknoloji projelerinden biri de elektrikli ya da kendi kendine çalışma özelliğine sahip olan araçlardı. Bunlardan elektrikli araçlar kısa sürede kabul görürken kendi kendine giden araçlar fikri pek çok kişiyi başta ikna edemedi. Ancak şu anda Tesla marka pek çok araç dünyanın farklı noktalarında sürücülerinden bağımsız bir şekilde yollarda ilerlemeye devam ediyor. Bu noktada yeni teknolojiler için insanlar tarafından kolay kabul edilmesi ve bu teknolojilerin sıklıkla kullanılmasını birkaç sebebe bağlamak gerekir. Bunlar arasında ilk dikkat çeken özellik geliştiricilerin bu yeni teknolojilere büyük oranda önem vermesiyle oldukça başarılı projeler ortaya çıkarması oldu. Örneğin, elektrikli araçlar ancak performans ve verim yönüyle hali hazırda kullanılmakta olan araçlara ulaştığında büyük oranda kabul gördü.

İnsan Hayatını Kolaylaştıran Teknolojiler İlgi Çekiyor!
Gerçekleşmesi birkaç yıl öncesine kadar mümkün gözükmeyip şimdilerde üzerinde çalışılan projeler haline gelen pek çok yeni teknoloji ürününün ortak bazı özelliklere sahip olduğu görülüyor. Bunlar arasında en dikkat çeken özelliklerden biri de teknolojinin geleceği sayılan bu yeniliklerin tamamının insan hayatını kolaylaştıracak olan projeler olduğu görülüyor. Sanal gerçeklik teknolojilerinden sanal ses asistanlarına, dış iskelet adı verilen insan vücudunu yormadan hareket ettirmeyi sağlayacak olan ürünlerden hızlı toplu taşıma projelerine kadar her yenilik insan hayatını kolaylaştırmaya yönelik yapılıyor. Tüm bu gelişmelerden hareketle her geçen gün daha kolay bir yaşama sahip olduğumuzu söylemek yanlış olmayacaktır.

Amazon Türkiye hakkında bilgi için tıklayınız.

Güncelleme: 31/08/17

Benzer Konular

Bir Cevap Yazın