Filiz Aker Veda Mektubu Bırakmış: Vatan Filiz'e Abla Derdi! | Fisilti.NET
Magazin

Filiz Aker Veda Mektubu Bırakmış: Vatan Filiz’e Abla Derdi!

İstanbul’da ünlü bir otelin otel odasında ünlü sunucu Vatan Şaşmaz’ı öldürdükten sonra intihar eden Filiz Aker toprağa verildi. Aker’in aile üyeleri cenaze töreninde basın mensupları ile konuştu. En çarpıcı açıklama ise Aker’in cezaevinden izinle çıkan abisi Sümer Bayer’den geldi. Bayer ‘’Filiz veda mektubu yazdı. Evin banyosunda okudum. Yaktım ve sifonu çektim. Sadece benim hafızamda kayıtlı kaldı. Şu bilinsin ki bu iş böyle bitmeyecek. Son konuştukları 3 dakikayı kimse bilmiyor, Allahtan başka’’ dedi. Aker’in tabutunu Sümer ve Süleyman Bayer taşıdı. Bir televizyon programına katılan Süleyman Bayer, ‘’Annemizi abim öldürdü. 30 sene geçti. Ben de 11 yıl içerde gasptan yattım’’ demişti.

Ağabeyi Cenaze Törenine Cezaevinden İzin Alarak Geldi

Cinayet suçundan dolayı cezaevinde olan diğer ağabeyi Sümer Bayer ise cenaze töreni için çıkış izni almış. Bayer, Şaşmaz’ı 21 Ağustos’ta öldürmeyi planladığını itiraf etmiş. Bu tarihte Şaşmaz’ın Aker ile buluşmak üzer otele geldiğini iddia etmişti. Kamera incelemelerini yapan polis bu tarihte Şaşmaz2ın otele gelmediğinin anlaşılması ile Bayer, Aker’in cenaze töreninde ‘’21 Ağustos’ta buluştuklarını biliyorum belki dışarda bir yerde buluşmuşlardır’’ dedi.

Filiz’in Son Mektubunda Neler Yazıyordu? Ağabeyi Bu iş Böyle Bitmeyecek Dedi!

Bayer kardeşinin mektubunu okuduktan sonra yaktı mektupta yazan sözleri şu şekilde açıkladı.‘’Hayatım boyunca hiç ağlamamıştım, Filiz beni ağlattı. Ben onun hem abisi hem de babasıydım. Onu benim kadar kimse iyi tanıyamaz. O benim platonik aşımdı bende onun platonik aşkıydım. Ben onun her zaman kırmızı çizgisi oldum. Vatan Şaşmaz ile Filiz’in ilişkisini ben biliyordum. Ama Vatan ona abla diye hitap ederdi. Onun ablasıydı. Aralarında bir gönül ilişkisi olsa bilirdim. Yalnızca Vatan’la 21 Ağustos’ta buluştuklarını biliyorum, otelde değişle bile dışarıda bir yerde bilmiyorum.. Borsacıyla ilgili. Canım dediğim, dostum dediğim insanlar bana neden ihanet etti? Taşıyamıyorum ona bunu soracağım dedi. Tabii başka şeylerde konuşmuşlar ama onlar bende gizli kalsın. Öbür tarafında çoluk çocuğu, ailesi var. Birçok şey konuşmuşlar’’ dedi.

Vatan Şaşmaz platonik aşk kurbanı oldu detaylar için tıklayınız.

Güncelleme: 02/09/17

Benzer Konular

Bir Cevap Yazın