Instagram'a İki Yenilik Geldi! | Fisilti.NET
Teknoloji

Instagram’a İki Yenilik Geldi!

Sosyal medya platformları içinde uzun süredir en önde gelen platform olma özelliğini elinde bulunduran Instagram özellikle diğer sosyal medya platformlarına göre daha hızlı ulaşılabilir olması ve rahatlıkla kullanılması ile dikkat çekiyordu. Her geçen gün uygulama özelliklerini geliştirecek olan pek çok yeniliğin katıldığı uygulamada son olarak uygulamanın en çok şikayet edilen noktalarından birinin düzeltilmesi yönünde adım atıldı. Mobil uygulama üzerinde rahatlıkla istediği işlemleri yapabilen kullanıcılar web sitesi üzerinden instagram web kullanmak istediklerinde hikayeler bölümünü bile görüntüleyemiyorlardı. Özel mesajların okunamaması gibi mobil uygulamada olup web versiyonunda bulunmayan pek çok detayı da içinde barındıran bu şikayetlerden hikayeleri için olanları artık giderildi.

Instagram Web Üzerinden Hikayeler Görüntülenebilecek!

Instagram hesabı üzerinden kendisine gelen hikayeleri görüntülemek isteyen kişiler bilgisayarları üzerinden bunu gerçekleştirmek istediklerinde internet tarayıcıları için özel olarak hazırlanmış olan eklentileri ya da uygulamaları kullanma yoluna gidiyordu. Ancak bu durum kişilerin kişisel bilgilerinin çalınmasını gündeme getirdiği için zararlı sonuçları olabilecek bir durum haline gelmişti. Artık instagram stories paylaşımlarına ulaşmak isteyen kişilerin Instagram resmi internet sitesine girerek hikayeleri görüntülemesi mümkün olabilecek.Kullanıcıların sadece kendi hesaplarına giriş yapması bu noktada yeterli oluyor. İnternet tarayıcılarında yer alan hikaye eklentilerinin kalkmasını sağlayacak olan bu gelişme daha güvenli bir şekilde Instagram üzerinde işlem yapmaya izin verecek.

Instagram Hikayeler için Yeni Filtreler Geldi!

Instagram’ın son dönemde kazandığı popülerliği elde etmesindeki en büyük paylardan biri olan instagram hikayeler bölümünde kullanıcıların kendini daha iyi şekilde ifade etmesini sağlayacak olan pek çok detaya yer veriliyor. Bunlar arasında son olarak getirilen yenilik ise havaya bağlı olarak kullanılabilen yüz filtreleri oldu. Bu özellik sayesinde kullanıcılar hava durumuna bağlı olarak kendilerinin nasıl hissettiklerini mutlu güneş, kızgın şimşek, batan güneş veya üzgün yağmur bulutları sembolleri ile gösterebilecekler. Hava durumuna bağlı olarak farklılık gösterebilecek olan tüm filtreler Instagram Hikayeler içinde yer alan diğer tüm filtrelerle aynı alanda rahatlıkla kullanılabilecek. Havaya bağlı olarak kullanılabilecek yüz filtrelerinin Instagram 10.21 ve üzeri sürümlerde kullanılabilir olacağı belirtildi.

Güncelleme: 02/09/17

Benzer Konular

Bir Cevap Yazın