Yeni iPhone Modellerinin İsimleri Ne Olacak? | Fisilti.NET
Teknoloji

Yeni iPhone Modellerinin İsimleri Ne Olacak?

10. yılına özel olarak iPhone serisi akıllı telefonlarının son ürünü olacak iPhone 8 için Apple tarafından özel olarak bir isim çalışması yapılıyor. Serinin diğer ürünlerinden farklı olarak klasik iphone isimleri yerine özel bir isimle 10. yılını kutlamak isteyen Apple bu noktada birkaç isim üzerinde duruyor. Şu ana kadar ismi en çok geçen ve gündemde kalmayı başarmış olan en gözde iki isim ise iPhone X ve iPhone Edition isimleri olacak. Bir süredir Premium özelliklere sahip iPhone modelinin ismi iPhone 8 şeklinde kullanılmıştı. Fakat bu ismin geçici olarak kullanıldığı belirtilmiş ve bunun yerine bir isim getirileceği de söylenmişti.

iPhone 8 Yerine Ne Kullanılacak?

Şimdiye kadar gündemde kalmayı başaran en önde gelen iki isim iphone x ve iPhone Edition olmuş durumda. Apple ile ilgili detayları sızdırma noktasında bugüne kadar çok büyük bir başarı göstermiş olan iCulture sitesinin iPhone X üzerinde durması kullanıcıların da bu ismin kabul edileceğine dair bir öngörüye sahip olmasına sebep oluyor. iPhone’un özel olarak geliştirdiği iPhone 8 olarak bilinen yeni modeli için yapılacak yenilikler cihazın sadece ismi ile sınırlı kalmayacak. Bunun yanı sıra özellikleri itibarıyla da telefonun fark yaratacağı belirleniyor.

iPhone 8 Hangi Yenilikleri Getirecek?

9to5Mac’ten alınan bilgilere göre yeni iPhone modelinin kutusunu gördüklerini iddia eden iki Çinli tarafından cihazın isminin iphone edition olacağı belirtiliyor. Fakat ismi iPhone X ya da iPhone Edition olması önemli olmaksızın kişilerin telefon deneyimlerine renk katacak olan pek çok yenilik bu yeni cihazda kullanıcılarını bekliyor.Bu yeniliklerden ilki arkası cam özellik taşıyan ve kablosuz şarj desteğine sahip olan bir S modelinin piyasaya sürülmeyeceği oldu. iPhone 8 serisinin ürünleri olarak tanıtılacak olan bu telefonların iPhone serisinin yaşadığı büyük değişimi deneyimleme fırsatı bulunmayacak. Daha önce Apple ürünlerinin tanıtım ve çıkış tarihlerini büyük oranda bilmeyi başaran iCulture sitesi tarafından yapılan açıklamada yeni iPhone’ların 22 Eylül itibarıyla tanıtabileceği belirlendi. Bu sebeple kullanıcıların isimler noktasında da sitenin önerdiklerini görmesi mümkün olabilecek.

Instagram’a yeni gelen 2 özellik için tıklayınız.

Güncelleme: 04/09/17

Benzer Konular

Bir Cevap Yazın