Whatsapp Ücretli Mi Olacak? | Fisilti.NET
Teknoloji

Whatsapp Ücretli Mi Olacak?

Kısa zaman içinde hızla yükselerek artık hemen hemen tüm akıllı telefon kullanıcıları için mesajlaşma uygulaması şeklinde en çok kullanılan olmazsa olmaz uygulamalardan biri haline gelmiş olan Whatsapp ile ilgili gelişmeler devam ediyor. Gelen son haberler whatsapp ücretli mi olacak diye kullanıcıları endişeye düşürdü. Tüm kullanıcılar için geçerli olmayan bu yeni özellikte Whatsapp’ın bazı özelliklerini aktif hale getirmek isteyen kullanıcıların belirli bir ücret ödemesi gerekecek. Bu ücreti ödeyecek olan kişiler ise Whatsapp kullanım amaçları yönünden oldukça sınırlı bir kullanıcı grubu oluyor. Whatsapp’ın bu hamlesi uygulama üzerinden para kazanılması amacının ortaya çıktığını da gösteriyor.

Kimler Whatsapp için Ücret Ödeyecek?

Yakın zaman önce 22 milyar dolar karşılığında Facebook tarafından satın alınan Whatsapp, şirketin temel kuralları gereği Whatsapp’ın en popüler mesajlaşma uygulamalarından biri olmasından dolayı bu uygulama üzerinden para kazanacak yöntemler arıyordu. Çözümü son dönemlerde sıklıkla yaygınlaşmaya başlayan Whatsapp üzerindeki kurumsal hesaplarda bulan Facebook, şirketler ve işletmeler için ücretli whatsapp seçeneğini onlara sunacak. Müşterileri ile doğrudan iletişim kurma noktasında Whatsapp’ın avantajlı yanlarını kullanmak isteyen kişiler için bu ticari kullanımlar amacına ulaşırken Facebook’un da bunun üzerinden gelir elde etmesi mümkün olacak. Temel Whatsapp sisteminin üzerinde de değişiklikler yapılmasını sağlayacak olan bu yenilikle beraber artık tüketicilerin mesajlarını işletmelere iletmeleri çok daha kolay bir şekilde gerçekleşecek.

Whatsapp Business Ne İşe Yarayacak?
Şirketler için sunulan hizmetlerde ve satılmakta olan ürünlerde elde edilen başarının en iyi ölçütü müşterilerden alınan geri dönütler olmaktadır. Bu noktada sürekli olarak müşteri sorunlarını tespit etmek ve onlarla yeni ürünler ya da hizmetler hakkında bilgi vermek üzere iletişime geçmek isteyen kişiler için birtakım pratik özellikler uygulamaya eklenecek. Şimdilik whatsapp business adıyla anılan bu yeni özellikte şirketler diğer pek çok sosyal medya uygulamasında olduğu gibi kurumsal hesaplara özel doğrulama rozetlerine sahip olacaklar. Şirketlerin bu özelliği kullanabilmesi için rozetle onay alması gerekli olacak. Hali hazırda Avrupa’nın bazı bölgeleri, Brezilya, Hindistan ve Endonezya’da kullanılmakta olan bu yeni özelliğin test çalışmaları devam ediyor.

Yeni İphone modelleri hakkında bilgi için tıklayınız.

Güncelleme: 06/09/17

Benzer Konular

Bir Cevap Yazın