Android Telefon Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler | Fisilti.NET
Teknoloji

Android Telefon Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kötü örneklerinin yaygın şekilde kullanılıyor olmasından dolayı Android işletim sistemine karşı bazı telefon kullanıcılarının önyargısı bulunuyor. Özellikle iOS ile kıyaslanarak oldukça geride kaldığı söylenen bu işletim sisteminde sorunla karşılaşmamak ve istediği kaliteyi bulabilmek için kullanıcıların bazı parametrelere dikkat ederek telefon seçimini yapması gerekiyor. Bu noktada android telefon almak isteyen kişilerin ilk olarak dikkat etmesi gereken nokta işlemci bölümü olmalı. Hemen hemen piyasadaki telefonların üst düzeyde olanlarının hepsinin Snapdragon işlemci kullandığı hesaba katılırsa bu noktada hangi işlemcinin daha güçlü özellikler gösterdiği anlaşılabilir. İşlemciler telefonun hızından, video izleme ve kaydetme özelliklerine kadar pek çok noktaya etki etmektedir.

RAM ve Depolama Ne Kadar Önemli?

Akıllı telefonları kullanırken kimi zaman çok fazla uygulamanın açılmasının ardından eğer bu uygulamalar kapatılmamışsa telefonda zaman içinde yavaşlamaların başladığı görülmektedir. Çoğu zaman bu sebepten dolayı telefon kullanıcıları sık sık arka planda kalmış olan uygulamaları kapatmak zorunda kalabiliyor. İşte burada telefonun eksik olduğu yer RAM özelliklerinin düşük olmasıdır. Eğer androidli telefon almak kafaya konulmuşsa burada RAM özelliklerinin de kullanım kolaylığını olumsuz yönde etkilemeyecek şekilde güçlendirilmiş olması gerekmektedir. Yine aynı şekilde depolama alanının dolması ile birlikte sürekli olarak bir şeyleri silmek zorunda kalan kişilerin kendi kullanım alanlarına ideal bir depolama alanı belirlemesi çok daha rahat bir kullanım sağlar.

Şarj Sürelerinde Hangi Telefonlar Önce Çıkıyor?
Telefon alırken pek çok kişi yukarıda sayılan özelliklerle birlikte telefonların ekran özelliklerine, estetik görünüşlerine dikkat ederek bir seçim yapma yoluna gidiyor. Fakat bu noktada neredeyse hemen hemen aynı seviyedeki tüm telefonlar benzer özellikler gösteriyor. Akıllı telefonların kullanım sıklığına bakıldığında mutlaka önemsenmesi gereken noktaların başına pil ömrü getirilmelidir. Kişiler android telefon seçimi sırasında almayı düşündükleri telefonların şarj kapasitelerini mutlaka öğrenmelidir. Burada firma tarafından kullanım sürelerini gösteren rakamlar kullanıcılar için yanıltıcı olabilir. Bu sebeple telefonun şarj tüketmeye sebep olacak özellikleri ile birlikte mutlaka pil kapasitesinin mAh cinsinden değeri öğrenilmeli ve bu kapasitenin yeterli olup olmayacağı ortaya konmalıdır.

Whatsaap ücretli mi olacak detaylar için tıklayınız.

Güncelleme: 08/09/17

Benzer Konular

Bir Cevap Yazın