Facebook Tinder'ı Da Silecek! | Fisilti.NET
Teknoloji

Facebook Tinder’ı Da Silecek!

Sosyal medya devleri arasında mesajlaşmada ilk sırada adı geçen Whatsapp ile birlikte satın alınmadan önce de hızlı bir yükseliş içinde olan Instagram uygulamalarını satın almış olan Facebook şirketi kendi uygulaması olan Facebook’u geliştirmeye devam ediyor. Piyasada yer alan uygulamalardaki farklı özellikleri başka platformlara aktarmayı başararak rakipsiz bir alan oluşturma hedefine olan Facebook son olarak Tinder uygulamasının özelliklerini kendi uygulamasına katmaya hazırlanıyor. Messenger üzerinden iletişim kurulan uygulamada facebook tinder uygulamasında kullanılan sistemin bir benzerini kullanıcıların deneyimine sunacak. Henüz test aşamasında olan bu özelliğin Facebook’un diğer projelerindeki başarıya kolaylıkla ulaşabileceği ihtimali üzerinde duruluyor. Diğer uygulamalarla birlikte üzerindeki ilgi azalmış olan Facebook tekrar eski kitlesine bu sayede ulaşmanın yollarını arayacak.

Yeni Özellik Nasıl Çalışıyor?

Facebook listesinde yer alan kişilerle rahatlıkla mesajlaşma olanağı sağlayan facebook messenger uygulaması üzerinden bağlantı kurulmasını sağlayacak olan yeni özellik arkadaş listelerinde yer alan kişilerin birbirleriyle iletişime geçmesini sağlayan bir altyapı sunacak. Tıpkı Tinder’da olduğu gibi kullanıcılar çok basit bir şekilde beğenme ya da reddetme mantığını burada da uygulayarak karşılarına çıkan kişiler için Evet ya da Hayır butonlarını tercih edebilecek. Birbiriyle görüşmek isteyen insanların karşısına çıkacak olan bu seçim kısmında her iki tarafın da birbiri hakkında olumlu düşünmesi söz konusu olduğunda kişiler arasında iletişimin kurulmasını sağlayacak olan sohbet penceresi de aktif konuma gelecek.

Facebook’taki Yeni Özelliğin Tinder’dan Farkları
Temelde Tinder mantığının yansıtılacağı bu yeni özellikte Facebook’un ortaya koyacağı en büyük fark beğenip reddetme seçeneklerinin yer alacağı kişiler olacak. Bunun için Tinder’dan farklı olarak Facebook kişilerin sadece kendi facebook arkadaşlık listelerinde yer alanları listeleyecek. Bu sebeple arkadaşlık listeleri çok kalabalık olan kişiler için daha kullanışlı bir uygulama olacağı belirtilen bu yeni özelliği kullanmak isteyen az sayıda arkadaşa sahip kişilerin öncelikle arkadaşlık listelerini genişletmesi gerekecek. Geliştiriciler tarafından arkadaşların birbiriyle plan yapmasını sağlamak üzere bu özelliğin getirildiği belirtilse de asıl amacın ne olduğu herkes tarafından rahatlıkla görülebiliyor. Bu özelliğin Tinder’ı geride bırakıp bırakmayacağı ise şimdilik merak konusu.

Android telefon alırken bilinmesi gerekenler için tıklayınız.

Güncelleme: 10/09/17

Benzer Konular

Bir Cevap Yazın