Kaliteli Diyet Çeşitleri | Fisilti.NET

Kaliteli Diyet Çeşitleri

Günümüz şehir hayatının insanı pasif hale getiren yaşayış tarzı ve yanlış beslenme alışkanlıkları neticesinde sürekli olarak artmakta olan obezite vakaları ciddi anlamda bir sorun olmaktadır. Dünya Sağlık Örgütünün bildirmiş olduğu rakamlara göre son 10 yıl içerisinde obezite konusunda büyük bir artış gözlenmiştir. Hatta gelecek yıllarda dünyanın mücadele etmek zorunda olacağı rahatsızlık obezite olacaktır. Bu bakımdan sağlıklı ve dengeli beslenme mutlaka bütün bireyler tarafından takip edilmesi gereken önemli bir yaşam şekline dönüştürülmelidir. Bu noktada ise uzmanlar tarafından tavsiye edilen diyet tipleri uygulanmalıdır. Çok farklı diyet tipleri bulunmakla birlikte daha kısa sürede hızlı bir şekilde kilo verdiren diyetler de uzmanlar tarafından hazırlanabilmektedir.

Şok Diyetler İçinde Elma Diyeti

Bir hafta gibi oldukça kısa bir zamanda kilo verdiren diyetlere şok diyet denmektedir. Bu şekilde ifade edilmesi, çok kısa sürede maksimum oranda kilo verdirmesi sebebiyledir. Bunların arasında en çok tercih edilen elma diyeti 1 hafta içerisinde 5 ila 7 kilo arasında kilo verdirerek oldukça iddialı bir diyet tipi olarak ön plana çıkmaktadır. Bilindiği üzere elma lifli gıdalar arasında bulunan ve oldukça da besleyici olan bir meyvedir. Lifli gıdaların kilo verdirme noktasında ilk sıralarda yer alan besin grubu olduğu uzmanlar tarafından sürekli belirtiliyor. Bununla birlikte elmanın diğer meyvelere nazaran bir takım farklı özellikleri de bulunmaktadır. Zengin vitamin içeriği ile vücudun ihtiyacı olan birçok minerali de sağlayan elma tek başına bile bir besin değeri taşımaktadır.

Elma Yiyerek Kilo Vermek Mümkün

Oldukça katı olan bu şok diyette gün içerisinde kahvaltı ve akşam yemeklerinde sadece elma yiyerek kilo vermek mümkün olmaktadır. Öğle yemeklerinde de çeşitli protein gruplarından az miktarda tüketmek gerekmektedir. Bu protein grupları içerisinde daha çok tavuk ve balık tercih edilirken öğle yemeklerinde yenecek olan salata ve yeşil sebzeler de vücudun ihtiyaç duyacağı diğer besin gruplarını sağlamaktadır. Bu şekilde bir hafta devam eden diyetin neticesinde 5 kilo ile 7 kilo arasında kayıp söz konusu olmaktadır.

Sağlıklı bir vücut için kahvaltıda nelere dikkat edilmeli detaylar için tıklayınız.

Güncelleme: 13/09/17

Benzer Konular

Bir Cevap Yazın