Whatsapp'ta Beklenen Özellik Geliyor! | Fisilti.NET
Teknoloji

Whatsapp’ta Beklenen Özellik Geliyor!

Akıllı telefon kullanıcılarının haberleşme amacıyla telefonu kullanmak istediklerinde dünyanın pek çok noktasında Türkiye’de olduğu gibi ilk sırada yer almayı başaran Whatsapp yaptığı yeniliklerle kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılamaya devam ediyor. Her geçen yeni özellikler eklenen uygulamada hem bireysel kullanıcılar hem de işletme hesapları için son derece faydalı olabilecek şekilde uygulamanın geliştirilmesi hedefleniyor. Bu noktada Whatsapp uzun süredir kendisinden beklenen whatsapp mesaj silme özelliğini getirmeye hazırlanıyor. Şimdilik test aşamasında olan bu yeni özellik sayesinde mesajların henüz gönderilmediği durumlarda geri çağrılarak gönderim yapılan diğer kullanıcılara ulaştırılmasının önüne geçilmiş olunacak.

Mesajları Geri Alma Whatsapp’a Nasıl Etki Eder?

Pek çok kişinin uzun süredir beklemekte olduğu whatsapp mesajı geri alma özelliğinin uygulamaya olumlu etkilerinin neler olabileceği konusunda olası tahminler yürütülmeye devam ediliyor. Haberleşme uygulamaları için son dönemlerde Whatsapp’a rakip olarak seçilebilecek uygulamalar düşünüldüğünde yeni bir özellik sayılmayan bu özelliğin Whatsapp kullanıcı sayısı düşünüldüğünde çok geniş alanlara hitap edebileceği de ortaya çıkıyor. Telegram, WeChat ve Viber gibi uygulamalarda bir süredir kullanılmakta olan bu özelliğin Whatsapp’a gelmesi ile birlikte o uygulamaları kullanmakta olan pek çok kişi de Whatsapp’ı tercih edebilir. Telefon dünyası için internetin gelmesi ile birlikte yeni olarak görülse de bunun çok öncesinde kısa mesaj dönemlerinde bile bazı cihazlarda var olan mesajı geri alma özelliğinin uygulamada nasıl etki edeceği merakla bekleniyor.

Sistem Nasıl Çalışacak?

Geliştiriciler uygulamaya kattıkları bütün yeni özelliklerde olduğu gibi whatsapp mesaj iptal etme özelliği için de daha şimdiden hem Android hem de iOS uygulamaları için bu özelliği test etmeye başlamış durumda. Şimdiye kadar gelen bilgilerde test sürümlerinde başarılı bir şekilde çalıştığı düşünülen bu özelliğin ilk önce WhatsApp beta kullanıcıların aktarılabileceği belirtiliyor. Yine de standart kullanıcılar için bu uygulamanın ulaşılabilir olması için kullanıcıların bir süre daha beklemesi gerekebilir. Test aşamasındaki kullanımına bakıldığında kullanıcıların mesajları silmesi durumunda karşı taraftan gelen bildirimlerin de ortadan kalkması mümkün olacak. Bildirim panelinde mesajı görüntüleyen kişiler için bu kısımda mesajın silindiğine dair bir yazı yer alacak. Windows Phone üzerinde hali hazırda kullanılmakta olan özelliğin Android ve iOS’ta ne kadar başarılı olacağı merakla bekleniyor.

Apple Lansmanı ile ilgili bilgi için tıklayınız.

Güncelleme: 14/09/17

Benzer Konular

Bir Cevap Yazın