Android Oreo Güncellemesini Hangi Telefonlar Alacak? | Fisilti.NET
Teknoloji

Android Oreo Güncellemesini Hangi Telefonlar Alacak?

Android işletim sisteminin son güncellemesi olan ve android o kısa ismiyle bilinen Android Oreo güncellemesi ayları bulan uzun süreli bir beta süreci ile detaylı şekilde test edilme fırsatı bulmuştu. Uzun süren test aşamalarından sonra güncelleme resmi olarak da yayınlandı. Android işletim sistemine sahip telefonlara birçok yeni özellik katacak olan bu güncelleme ilk aşamada Google Pixel ve Nexus telefonları ile platforma dahil diğer tüm cihazlar için aktif hale getirilecek. Bunların dışında Samsung, LG, Asus, Sony, HTC, Huawei, General Mobile, Lenovo, Motorola ve Xiaomi markalı ürünlerin bazıları için de güncelleme aktif hale gelecek.

Hangi Markadan Hangi Modeller Güncellemeyi Alacak?

Öncelikle Google ürünleri için aktif hale gelecek olan android oreo güncellemesinde Pixel ve Nexus serisi ürünlerin güncellemeyi alması mümkün oluyor. Pixel XL ve C modeli ile Nexus 6P, 5X ve Player modelleri güncellemeyi alabiliyor. Samsung’ta Galaxy serisinin S7 ve üzeri modelleri ile birlikte A3 ve üzeri modelleri, J5 ve J7, C7 ve C9 Pro, Note FE, Tab S3 ve J7 Prime güncellemeyi alabilecek. Güncellemeyi alacak LG modelleri G6, V30, G5, V20, V10, Q6, Q8 modelleri olacak. Asus Zefone serisi ürünlerinin 4 ve 3 modellerinin tamamında güncellemeyi alıyor. Bunun dışında son çıkan modellerden sayılan Zenfone Live, GO ve AR modelleri de güncellemeden yararlanabilecek.

Yeni Güncelleme Neler Getiriyor?

Android işletim sistemine sahip telefonları kullanan kullanıcıların sıklıkla yaşadığı problemlere dikkat ederek yeni bir güncelleme ortaya çıkaran geliştiriciler bu noktada en çok şikayet edilen şarj problemini çözmek üzere ekstra pil tasarrufu özelliğini getiriyorlar. Daha önce Marshmallow ve Nougat güncellemeleriyle geliştirilen Doze modu yeni android güncellemesi Oreo ile birlikte çok daha ileri seviyelere ulaşıyor. Yeni güncellemenin belirgin fark yaratacak noktalarından biri de bildirimler olacak. Özellikle sık sık bildirim alan ve hepsini takip etmekte zorlanan kişiler için artık bildirimlerin kullanıcılar tarafından kategoriler haline getirilmesi de söz konusu olabiliyor. Güncelleme ses deneyiminde de üstün performans elde edilmesi için hi-fi codecleri ile destekleniyor.

Whatsapp’a gelen yeni özellikler için tıklayınız.

Güncelleme: 16/09/17

Benzer Konular

Bir Cevap Yazın