Cilt Bakımı İçin Peeling Nedir? | Fisilti.NET

Cilt Bakımı İçin Peeling Nedir?

Günümüzde kişisel bakım oldukça önemli bir yere konmuş ve çok farklı kişisel bakım türleri de peş peşe piyasaya çıkmaktadır. Bilhassa yüz ve cilt bakımı kişisel bakım arasında öne çıkartılan unsurlardır. Özellikle bayanlar tarafından tercih edilen cilt bakım yöntemleri arasında yer alan peeling son dönemin popüler uygulamasıdır. Birçok sebeple meydana gelen kırılmalar, çatlamalar, renk atmalar ve oluşan bir takım lekeler peeling yöntemi ile ortadan kaldırılmaktadır. Ciltteki lekelerin meydana gelmesinde çevresel faktörler etken olduğu gibi aynı zamanda beslenme alışkanlıkları da devreye girebilmektedir. Bununla birlikte kir, toz, rüzgârlı havalar, sürekli güneş ışığına maruz kalmak veya sürekli karanlıkta durmak gibi dış faktörler cilt üstünde olumsuz etkiler oluşturmaktadır. Günümüzün fastfood beslenme tarzı yağlı yiyecekler sebze ve meyvenin az tüketilmesi de cildin görünümünü bozan önemli faktörlerdir. Böylece ciltte meydana gelen bütün bozulmalarda peeling yöntemi devreye girebilmektedir.

Peeling Çeşitleri Nelerdir?

Cildin yıpranma durumuna göre farklı peeling uygulamaları gerçekleştirilebilmektedir. Bu sebeple peeling kullanımı öncesinde mutlaka ciltteki yıpranmanın derecesi ve sebepleri tespit edilmelidir. Bu aşamadan sonra üç farklı kategoride peeling uygulanabilmektedir. Bunlardan birincisi yüzeysel peeling dediğimiz bakım maskesidir. Uygulanacak olan bu maskeyle cildin yüzey kısımlarındaki çeşitli lekeler ve istenmeyen gözle görülemeyecek derecedeki küçük olan unsurlar temizlenmektedir. Orta derecede yapılacak olan peeling daha detaylı bir temizliğe imkân tanımaktadır. Cildin hemen alt tabakasında bulunan bir takım istenmeyen unsurların ciltten arındırılması, cilt gözeneklerinin açılması söz konusu olmaktadır. Peeling kullanım noktasında derin peeling en nitelikli temizliği sağlayarak cildin tamamen hava almasına ve pürüzsüz bir görünüme kavuşmasına yardımcı olmaktadır. Bütün peeling maskelerinde temel mantık ciltteki kaybolan nemin cilde tekrar geri verilmesi gözeneklerin açılarak cildin daha canlı ve parlak bir görünüme kavuşturulmasıdır.

Peeling İçerikli Kremler

Peeling ölü derinin cidden arındırılmasına imkân tanıyan bir maske yöntemi olmakla birlikte peeling içerikli kremler oldukça popüler cilt bakım ürünleridir ve pratikliği ile de beğenilmektedir. Uygulama noktasında masajla cilde yedirilen bu kremler daha sonra da ılık suyla durulanmaktadır.

Akıllı telefon nasıl kullanılmalı bilgi için tıklayınız.

Güncelleme: 17/09/17

Benzer Konular

Bir Cevap Yazın