Huawei G10 Dört Kamerasıyla Geliyor! | Fisilti.NET
Teknoloji

Huawei G10 Dört Kamerasıyla Geliyor!

Ortaya çıkardığı telefon tipleri ile giriş seviyesi kullanıcılardan ileri seviye kullanıcılara kadar çok geniş bir kitleye hitap edebilecek olan telefon çeşitliliği ile yüksek satış rakamlarına ulaşmayı başaran huawei piyasanın önde gelecek ürünlerini de ortaya çıkarmak için çalışmalara devam ediyor. Huawei tarafından üretilecek ilk 18:9 ekrana sahip olacak Huawei G10 adıyla gelmesi beklenen telefon hakkında bazı görseller ve bilgiler sızdırıldı. Dünya genelinde G10 ya da G10 Plus isimleri ile bilinecek olan telefonun Çin’deki satışlarında ise Maimang 6 ismiyle anılması bekleniyor. Dört kameraya sahip olması ile geniş kitlelerin dikkatini çekmeyi başaran ürünün akıllı telefon piyasasındaki pek çok güçlü rakibi geride bırakacağı da düşünülüyor.

Huawei G10’nun Teknik Özellikleri Nasıl Olacak?

18:9 oranındaki ekranı üzerinde huawei g10 1080 x 2160 çözünürlüğünde 5.9 inçlik bir ekran özelliği ile gelecek. Android 7.0 Nougat ile desteklenecek telefon 64 GB depolama alanı ve 4 GB’lık RAM’i ile ileri seviye kullanımlara da dahil edilbilecek bir telefon konumunda. Cihazın en merak edilen şarj bölümünde ise 3349 mAh gücünde ortalama yeterlilikte sayılabilecek bir bataryadan destek alınacak. Telefonun işlemci bölümünde ise Kirin 659 Yonga tercih edilmiş durumda. 164 gram ağırlığında ve 7,5 mm kalınlığında olan telefonun ekran boyutları ve özellikleri de dikkate alındığında ağır olmadığını söylemek gerekiyor. Yine de daha hafif ve küçük boyutlu telefonlardan bu telefona geçecek olanlar başta zorlanabilirler.

Dört Kamera Nasıl Çalışacak?

Telefonun ilk tanıtıldığı günden bu yana en çok merak edilen özelliği dört kamerası olmuş durumda. Önde ve arkada yer almak üzere çift kameraya sahip olacak telefonun her iki tarafta da flaşının bulunacağı şimdilik bilinenler arasında. Duyurularında sürekli olarak dört kameralı telefon şeklinde kamera özelliğine ilişkin vurgular yapılarak tanıtılan Huawei G10’un kameralarının nasıl çalıştığı ve ne tip bir yenilik getireceği ile ilgili herhangi bir bilgi verilmedi. Ancak Huawei marka telefonlarda daha önce kullanılan LEICA logolu lenslerin bu telefonda tercih edilmeyeceği belli oldu. Fiyatı henüz belli olmayan telefon 22 Eylül’de resmi olarak tanıtılacak.

Android Oreo hakkında bilgi için tıklayınız.

Güncelleme: 18/09/17

Benzer Konular

Bir Cevap Yazın