iOS 11 Nihayet Geldi! | Fisilti.NET
Teknoloji

iOS 11 Nihayet Geldi!

Apple tarafından uzun süre önce duyurusunun yapılmasından bu yana test süreçlerinden detaylı bir şekilde geçerek son derece gelişmiş bir versiyonla gelmesi beklenen ios 11 sürümü artık Apple cihazlarına geldi. iPhone serisi akıllı telefonlar başta olmak üzere iPad modellerine de eklenebilen bu yeni güncellemeyi kullanıcılar diledikleri takdirde rahatlıkla cihazlarına indirebiliyorlar. Henüz yeni çıkmış olduğu için ilk aşamada kullanıcıların güncellemeyi indirirken Apple serverlarından kaynaklı olarak hızlı şekilde güncellemeyi indirmeleri ile ilgili problem yaşaması söz konusu olabilir. Daha önceki kapsamlı iOS 10 güncellemesinde yüzde 85’in üzerine çıkan müşteri memnuniyeti oranı ile dikkatleri üzerine çeken Apple’ın bu yeni güncellemesinin neler getireceği merakla bekleniyor.

iOS 11 ile Apple Cihazlarında Neler Değişti?

Apple’ın şimdiye kadar yayınlandığı güncellemelerin içinde en kapsamlı güncellemelerden biri olan ios 11 cihazlarda kullanılan pek çok uygulamada etkin bir şekilde değişiklik yaşanmasını sağlıyor. Öncelikle iMessage uygulaması için kullanıcılar uygulamada yer alan çıkartmaları ve kısayolları çok daha etkili şekilde kullanabilecek. Bununla birlikte Apple ürünlerinin son dönemde satışlarını artırmasında büyük payı bulunan Siri ile ilgili bir yenilik de getirildi. Çok daha akıllı bir şekilde kullanıcıların karşısına çıkan Siri artık farklı dillerde de çeviri yapabilecek. Önce beta kullanımlara sunulacak olan bu yeniliklerde İngilizceden Çince, Fransızca, Almanca, İtalyanca ve İspanyolca dillerine çeviriler yapılabilecek.

iOS 11 Kullanım Kolaylığı Getiriyor!

Yeni güncellemenin en dikkat çeken noktalarından biri de güncellemenin ortaya çıkmasındaki temel motivasyon olarak değerlendirilebilecek olan kullanım kolaylığı olmakta. Bunu gerçekleştirmek için Apple tarafından ios 11 ile birlikte artık Apple cihazlarının kontrol merkezini tek bir sayfada toplaması mümkün olabilecek. Böylece çok daha hızlı biçimde kullanıcıların cihazlarını kullanması sağlanabilecek. Yine kullanım kolaylığı için yeni güncellemede sürüş sırasında kullanıcıların rahatsız edilmesinin önüne geçilecek olan bir ayar da getirildi. Bu ayarla birlikte trafikte ilerlerken kullanıcıların mesajlarını otomatik olarak yanıtlaması ve aramaları meşgule alması mümkün olabilecek. Güncellemede bahsedilmesi gereken büyük değişikliklerden sonuncusu da Files uygulaması oldu. Artık iOS kullanıcıları da resmi bir şekilde dosya yöneticisi üzerinden dosyalarını kontrol edebilecekler.

GoPro Hero 6 Black özellikleri için tıklayınız.

Güncelleme: 22/09/17

Benzer Konular

Bir Cevap Yazın