Ebru Altan kimdir? Adnan Hoca`nın Kediciklerinden olan ebru altan nereli kaç yaşında Boyu kaç? | Fisilti.NET
Biyografi

Ebru Altan kimdir? Adnan Hoca`nın Kediciklerinden olan ebru altan nereli kaç yaşında Boyu kaç?

Adnan Hoca kedicikleri olarak nitelendirilen Ebru altan kimdir, Öğrenim durumu nedir ne iş yapar hep birlikte tanıyalım.

Uydu üzerinden yayın yapan A9 TV’de her gün sohbet programlarında Adnan Oktar’a yorumlarıyla eşlik eden ve Adnan Oktar’ın ‘kediciklerim’ dediği kadınlar herkes tarafından merak ediliyor.. Ebru altan bu kadınların en dikkat çeken isimlerinden biri.

Ebru Altan Kimdir Biyografisi

Ebru altan istanbulda dünyaya gelmiştir orta okul ve Lise öğrenimini istanbulda Nişantaşı anadolu Lisesinde tamamlamıştır. Boğaziçi üniversitesinde iş idaresi bölümü meğzunudur çok iyi derecede Fransızca ve ingilizce bilmektedir. Çok fazla makyaj yapan ebru altan neden bukadar çok makyaj yapıyorsun sorusuna şu cevabı verir; ‘İnsanlara saygı ve sevgimi böyle gösteriyorum’ diye açıkladı.

Ebru Altan Paleantoloji biyoloji genetik ve hayatın kokeni konularında araştırma yapıyor. Yüz milyonlarca yıllık geçmişi olan 5 bini aşkın fosil örneği üzerinde detaylı incelemelerde bulundu.

A9 Tv’de hergün canlılığın kökeni paleantoloji ve fosil kayıtları, genetik biyoloji konularında sohbetler yapıyor…

Amacı; dünya barışı için savaş ve çatışmalara sebep olan ideolojileri fikren çökertecek bilimsel deliller sunmak, değişik kültürler, farklı milliyetler, farklı dinler arasında çatışma olmadığını göstermek, kin ve öfke yerine sevgi, barış ve kardeşliği yaygınlaştırmak…

A9 Tv’de yayinlanan Building Bridges adlı programda dünya barışının tesisi için farklı kültür, farklı milliyet, farklı dinlere mensup ünlü kişileri konuk ediyor…


İngilizce sunulan program Amerikan Wtpn (We The People Network) aracılığıyla Amerikan halkına da ulaşıyor…

Ayrıca WTPN radyo programlarına da konuk olarak katılıyor…

Ebru Altan Yerelgundem isimli internet sayfasından Yusuf inan ile yapılan Röportaşdan bir kesit aşağıda yer alıyor.

Yusuf İNAN : Siyasete girmeyi düşünüyor musunuz?

Ebru Altan: Siyasete girmeyi düşünmüyorum. Türkiye’de halihazırda hükümetin görevini çok güzel yerine getirdiğini düşünüyorum. Ayrıca MHP, Saadet Partisi, Büyük Birlik Partisi gibi siyasi partilerin Türkiye’nin bölünmez bütünlüğünü korumak için çalıştıklarını görüyorum ki bu konuda birlikte hareket edilmesi çok önemli. CHP de modern, demokrat ve gittikçe gelişen dindarlara sıcak yaklaşımı ile Türkiye’de olumlu bir konumda bulunmaktadır. Tüm bu partiler birbirlerini tamamlayan partiler. Bu anlamda bu partilerimizin hepsini destekliyorum. Ülkemiz için öncelikli olan, kardeşlik ruhu içinde, tüm akil insanların birlik olmayı teşvik etmeleri ve bölücü terör örgütünün ideolojisine karşı ilmi bir mücadele yapılması konusunda yek vücud olarak hareket etmeleridir.

ALLAH’IN RIZASINI KAZANMAK İÇİN YAŞIYOR…

Yusuf İnan : Hayatımın gayesi dediğiniz bir felsefeniz var mı?

Ebru Altan: Hayatımın gayesi Allah rızası için yaşamak, Allah’ın sevdiği bir kul olabilmek ve Rabbimin rahmetini, rızasını ve Cennetini kazanabilmektir. Tüm insanların bu gayeyi paylaşması için de elimden geleni yapıyorum.

Benim için her türlü güzelliği, nimeti yaratan, bana imanı sevdiren Allah’ımı çok seviyorum. Allah sevgim nedeniyle, Kuran’a dayalı sevgi, merhamet, dostluk, iyi ve güzel olan her şeyi yaşayabiliyorum ve bu güzelliği tüm insanların bilmesi ve yaşaması için gayret ediyorum. Diğer arkadaşlarım da bu şekilde yaşıyorlar inşaAllah.

Her gün A9 televizyonundaki programlarımızda da bu güzellikleri anlatıyor, insanların rahat ve huzurlu yaşamasının önündeki engelleri kaldırmak için gayret ediyoruz. Bu engellerin başında, insanlara “bencillik, acımasızlık, sevgisizlik” telkin eden Darwinizm var. Bu sebeple Darwinizm üzerinde önemle duruyoruz. Darwinizm’in Allah inancına karşı ortaya atılmış, bilimsel geçerliliği olmayan, batıl bir ideoloji olduğunu anlatıyoruz. İnsanların pek çoğu, verilen telkinlerin etkisiyle, Darwin’in evrim teorisini bilimsel zannediyor. Oysa paleontoloji, biyoloji, genetik, arkeoloji gibi bilimin onlarca dalı evrimin geçersizliğini ispatlamış durumda. 19. yüzyılın ilkel bilim koşullarında ortaya atılmış bir teori olan evrim, en büyük darbeyi bilimin kendisinden almıştır. Ama dediğim gibi insanların bir çoğu bundan habersiz. İşte biz bu somut bilimsel delilleri ortaya koyuyoruz. Örneğin Yaratılışın açık ve net ispatı olan, evrimin hiçbir zaman yaşanmadığının en önemli bilimsel kanıtlarından olan fosilleri göstererek ve daha bir çok delil sunarak evrimin geçersizliğini anlatıyoruz. Darwinizm’in dünyaya getirdiği belaları, sıkıntıları da kapsamlı olarak tarif ediyoruz. İnsanların bu gerçekleri gördüklerinde, dünyaya bakış açılarının tamamen değişeceğini biliyoruz. Tabi bunların hepsini Hocamızın vesilesiyle, Kur’an ayetlerine ve Peygamberimiz (sav)’in hadislerine dayanarak, Hocamızın eserlerinde anlattıkları, öğrettikleri doğrultusunda gerçekleştiriyoruz.

Yusuf İnan : Adnan Hoca evli mi bekar mı? Bekar ise neden evlenmiyor

Ebru Altan : Hocamız şu anda evli değil. Kendisi ömrünü Allah’a adamış bir insan. Dünya çapında İslam ahlakını anlatmak, bu kadar çok sayıda ve etkili, yazı ve kitap çalışmaları yapmak, televizyon programları ile dinimizin güzelliğini insanlara tanıtmak gibi fikri faaliyetler hem sürat hem de zaman gerektiren konular. Hocamız da vakti Allah yolunda en faydalı şekilde değerlendirmek için bugüne kadar evlenmedi. Evlenmeyen, zamanını tamamen İslam ahlakını anlatmaya ayıran çok kıymetli büyüklerimiz de var biliyorsunuz. Mesela kıymetli Üstadımız Bediüzzaman Said Nursi Hazretleri evlenmemiştir. Fethullah Gülen Hocamız da evlenmemiştir.

Ahir zamanda yani dünyanın son devrindeyiz, inkar edenlerle iman edenler arasında çok güçlü bir fikri mücadele var. Hocamız da gece gündüz yoğun faaliyet halinde olduğu için, Allah rızasının en çoğunu Allah yolunda hizmet etmekte gördüğü için evlenmemiştir.

Tabi burada önemli bir konuyu daha belirtmek istiyorum. Hocamız vaktinin dar olması sebebiyle kendisi evlenmedi belki ama Müslümanların evlenmesini teşvik etmiştir. Hocamızın yakın çevresinde çok fazla evli arkadaşlarımız var.

Yusuf İnan : Sizce İslam nedir?

Ebru Altan : İslam güzelliğin, sevginin, barışın adıdır. İnsanların sürekli arayışı içinde oldukları mutluluğun tek gerçek kaynağıdır. Dünyaya huzur getirecek olan hak dindir, sevgi ve barış dinidir. Adaleti, kardeşliği, merhameti savunur. Demokrasinin, fikir ve ifade özgürlüğünün, insan haklarının özüdür. Sevinçtir, neşedir. İnsanların üzerindeki tüm baskıları kaldıran, tüm bağnazlıklardan kurtaran, telif güçlerini geliştiren, geniş düşünmelerine vesile olan, araştırmalarını, incelemelerini emreden bir dindir. Dolayısıyla Müslüman çağının en güzel yaşayan, en güzel düşünen, en modern ve en kaliteli insanıdır. Bu açıdan, Hocamız’ın dinimizin güzelliklerinin doğru anlaşılmasını sağlamak için hem eserleriyle yaptığı çalışmalar hem de yaşantısıyla ortaya koyduğu ahlak çok önemlidir. Eserlerinin 70’den fazla yabancı dile tercüme edilmiş olması, özellikle Batı dünyasındaki yanlış İslam anlayışının ortadan kalkması için de çok önemli bir vesiledir.

Güncelleme: 13/10/17

Benzer Konular

Bir Cevap Yazın