Gupse Özay Kimdir - Boyu kaç, Kilosu Kaç, Aslen Nereli Sevgilisi Kim? | Fisilti.NET
Biyografi

Gupse Özay Kimdir – Boyu kaç, Kilosu Kaç, Aslen Nereli Sevgilisi Kim?

Gupse özay boyu kaç, gupse isminin anlamı nedir, gupse özay nereli, gupse özayın kilosu kaç, gupse özay sevgilisi kim Kısaca sempatik oyuncuya dair herşey aşagıda yer alıyor..

GUPSE ÖZAY KİMDİR? HAYATI

İzmir güzeli Gupse Özay, uzun yıllardır dizi, film ve televizyon sektöründe olsa da hep geri planda kalmayı tercih etmiştir. Ancak Gülse Birsel tarafından davet edildiği “Yalan Dünya” dizisi ile “Nurhayat” karakterini başarılı bir şekilde canlandırmıştır. Rol gereği, peltek ve hızlı konuşması bir döneme damgasını vurmuştur.

gupse özay kimdrAvukat Senih ÖZAY ile peyzaj mimarı annenin kızı olarak dünyaya gelen Gupse ÖZAY, 30 Temmuz 1984 tarihinde İzmir’de dünyaya gelmiştir. Çerkez kökenli olan ÖZAY’ın ismi son derece güzel bir anlam taşımaktadır. Gupse ismi Çerkez dilinde “canımın içi” anlamına gelmektedir.

Ege Üniversitesi Radyo Tv ve Sinema bölümünde okumuş, Şahika Tekand’ın kursuna katılmıştır. Üniversite yıllarında arkadaşları ile birlikte “Yaman Yaşamışım” isimli bir belgesel çekmişlerdir. Bu belgesel ile ödül almaya başlayan ÖZAY, yaklaşık 4 yıl reklam yazarlığı yapmış, çeşitli dizilerde senaristlik yapmıştır. “Sessiz Gece” dizisinde ise reji ekibinde yer almıştır.
Türkiye’de çok önemli dizilerden birisi olan “Çocuklar Duymasın” dizisinde ve “İzmir Çetesi” dizisinde senaryo ekibinde görev almıştır. Ünlü talk-show “Beyaz Show”’un bir dönem skeçlerini yazmıştır.


Dizide rol alma hikayesi ise oldukça ilginçtir. Arkadaş çevresi ile birlikte hobi olarak çektikleri ve youtube kanalında yayınladıkları skeçlerden birisini izleyen, Gülse Birsel tarafından ‘Yalan Dünya” kadrosuna dahil edilmiştir.
Gupse Özay, TRT’de, çeşitli yapım şirketlerinde, magazin dergilerinde, dizi setlerinde ve daha birçok farklı alanlarda görev almıştır. Bunlardan bir diğeri de, Kanal D’de yayınlanan “Rekorlar Dünyası” adlı programda sunuculuk yapmasıdır. Boş zamanlarında korku filmi izlemeyi, psikiyatri kitapları okumayı ve resim yapmayı tercih etmektedir.

gupse özay
14 Kasım 2014 tarihinde vizyona giren, senaryosunu kendisinin yazdığı, yönetmenliğini ise Hakan Algül’ün üstlendiği ilk sinema filmi “Deliha”’da “Zeliha” karakteriyle de izleyicilerinin karşısına çıkmıştır.

Aldığı ödüllerden bahsedecek olursak, aldığı en önemli ödül 2015 yılında – 20. Sadri Alışık Sinema Ödüllerinde, Müzikal ya da Komedi dalında aldığı, “Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu” (Deliha) ödülüdür.

Ödüllü filmi Deliha’da başrol oynadığı Barış ARDUÇ ile birlikte oldukları bilinmekte, yakın zamanda da evlenmeleri beklenmektedir.

 

Gupse Özay Kişisel Bilgiler

Yaşı ve Doğum Tarihi: 34 (30 Temmuz 1984)

Boyu: 171 cm

Kilosu: 54

Nereli: İzmir

Eski Sevgilileri: Bülent İşbilen

Sevgilisi: Ali Biçim (Söylenti)

Göz Rengi: Kahverengi

Saç Rengi: Koyu Kumral

Güneş Burcu: Aslan

Güncelleme: 15/12/17

Benzer Konular

Bir Cevap Yazın