Biyografi

Aslı Enver Kimdir – Boyu kaç, Kilosu kaç, Aslen nereli Sevgilisi kim?

Sinema ve dizi Oyuncusu Aslı enver aslen nereli, Aslı enverin boyu kaç, aslı enver kaç kilo, aslı enverin sevgilisi kim, aslı enver hangi burç, aslı enver kaç yaşında gibi bütün sorularınıza yanıt aşağıda yer almaktadır..

aslı enver kimdr
aslı enver kimdir

ASLI ENVER KİMDİR?

Her ne kadar son günlerde Murat BOZ ile olan ilişkisi nedeniyle gündemde olsa da, aslında Aslı ENVER’in tanınmasında Kavak Yelleri dizisinde aldığı rol etkili olmuştur.

Aslı ENVER, 10 Mayıs 1984’de Londra’da dünyaya gelmiştir. Hemen gerçek adının Aslıay olduğunu da sizlere söyleyelim. Ünlü oyuncunun babası Kıbrıs doğumludur. Evin 2. Çocuğu olan oyuncu, 12 yaşındayken İstanbul’a yerleşmiştir.

Pera Güzel Sanatlar Lisesi’nde liseyi tamamladıktan sonra İstanbul Haliç Üniversitesi Tiyatro Bölümüne devam eden Aslı ENVER, Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde oyunculuk eğitimi almış, 2012 yılında oyuncu Birkan Sokullu ile evlenmiştir. Yaklaşık 3 yıllık birliktelikten sonra 2015 yılında boşanmışlardır. Murat BOZ ile evlilik hazırlıklarında olduklarını ve kısa zamanda nikah masasına oturmayı planladıkları konuşulmaktadır. Ekranlara bir sit-com ile başladığında henüz 18 yaşındaydı. Bir sonraki rolünü ise yine kısa film olan “Ayna” filminde almıştır.

Profesyonel olarak dizi oyunculuğunun ise 2003 yılında katıldığı “Hayat Bilgisi” dizisi ile başladığını söyleyebiliriz. Birçok genç oyuncuya kapıların açıldığı bu dizi de Perran Kutman, Tarık Pabuççuoğlu, Serhat Arslan, Paşhan Yılmazel ve Kerem Kupacı gibi ünlü isimler de rol almışlardır.

Aslı ENVER’in asıl tam anlamıyla ünlendiği dizi ise “Kavak Yelleri” olmuştur. 2007 yılında Kanal D’de izleyicileri ile buluşan dizi 4 sezondan sonra sona ermiştir. Dizideki “Mine” karakterini canlandırmış, başrolü paylaştığı İbrahim Kendirci, Dağhan Külegeç, Pelin Karahan ve Sarp Apak gibi genç oyuncuların arasında yıldızı parlamıştır.

2012 yılında kısa bir süre yayınlanan Suskunlar dizisinde başrol oynadıktan sonra, 2013 yılında “Kayıp” dizisinde rol almaya başlamıştır. Kayıp dizisi ile birlikte aynı dönemde “Tamam Mıyız?” adlı filmde de rol almıştır.

2014 yılında yine kısa bir süre yayında kalan “Bana Artık Hicran De” adlı dizide, arkasında “Mutlu Ol Yeter” dizisinde, 2016 yılında ise “Kış Güneşi” adlı dizide rol alsa da bu dizilerin hepsi kısa sürede sona ermiştir.

2016 yılında yayınlanan, büyük izlenme oranlarına ulaşmayı başaran “Kardeşim Benim” adlı sinema filminde rol almıştır. Halen “İstanbullu Gelin” dizisinde Özcan DENİZ ile başrolü paylaşan güzel oyuncu, bugüne kadar birçok tiyatroda da oynamıştır.

ASLI ENVER KİŞİSEL BİLGİLER

Adı Soyadı: Aslı Enver
Doğum Tarihi: 10 Mayıs 1984
Nereli: Londra
Burcu: Boğa
Kilosu: 54
Boyu: 1.68
Göz Rengi: Açık kahverengi
Saç Rengi: Açık kahverengi
Eğitim Durumu: Haliç Üniversitesi Tiyatro Bölümü
Sevgilisi: Murat Boz
instagram Hesabı: www.instagram.com/aslienver
Twitter Hesabı: twitter.com/aslienverresmi
Facebook Hesabı: www.facebook.com/aslienverresmisayfasi

Güncelleme: 16/12/17

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir