Hazal Kaya Kimdir - Buyu kaç, Kiloau kaç, Aslen nereli, Sevgilisi kim? | Fisilti.NET
Biyografi

Hazal Kaya Kimdir – Buyu kaç, Kiloau kaç, Aslen nereli, Sevgilisi kim?

Hazal kaya nereli, hazal kaya kaç yaşında, hazal kaya hangi burc, hazal kayanın sevgilisi kim. hazal kayanın boyu kaçtır, hazal kaya kaç kilodur vs gibi bütün sorular aşağıda hazal kayanın hayatını anlatan yazıda yer almaktadır.

hazal kaya

HAZAL KAYA KİMDİR?

Hem güzelliği ile hem de oyunculuğu ile en çok beğenilen kadın oyunculardan birisi olan Hazal KAYA, birçok önemli dizide de baş rol olmayı başarmıştır.
Bir güneydoğu ili Gaziantep’te 1 ekim 1990 yılında dünyaya gelen Hazal KAYA, 1.58 boyundadır. Bu kadar kısa boylu olmasına rağmen son derece ünlü olmasını güzelliğine ve oyunculuğuna borçlu olan Hazal KAYA, küçük yaşlarda iken boşanma nedeniyle annesi ile birlikte İstanbul’a yerleşmiştir. Küçük yaşlarda bale yapmaya başlamış, ekranlara ise çeşitli reklam filmleri ile çıkmıştır.

Bizim hikaye Filiz kimdirİlköğretimini Gaziosmanpaşa İlköğretim Okulu’nda, liseyi ise, İstanbul İtalyan Lisesinde tamamlamıştır. Lise döneminde başvurduğu ajans sayesinde Cola Turka reklamlarında rol almış ve izleyicileri ile buluşmuştur.
19 yaşındayken İstanbul Bilgi Üniversitesini kazanmıştır. İlk başrol oyunculuğunu Genco adlı dizide yapmıştır. 2008 yılında ise zirveye çıkacağı bir dizi karşısına çıkmıştır. Nihal karakterini canlandırdığı Aşk-ı Memnu dizisi ile şöhret dünyasına hızlı bir giriş yapmıştır.


2011 yılında ise Show TV ekranlarında yayınlanan, yayınlandığı dönemde reyting rekorlarını alt üst eden Adını Feriha Koydum dizisinde Feriha rolü ile başrolde oynamıştır. Müthiş bir oyunculuk örneği sergileyen Hazal KAYA, artık dizilerin aranan ismi olmayı başarmıştır.

Ünlü oyuncu, keman çalmaktan, dans etmekten çok hoşlandığını ve boş zamanlarında bunları yaptığını belirtmiştir. Türkçe’nin yanı sıra İngilizce ve İtalyanca bilmektedir.

Hazal Kaya, 2006 yılında Sıla, Taşların Sırrı ve Acem Cadı, 2007 yılında Genco, 2008 yılında Aşk-ı Memnu, 2010 yılında Behzat Ç, 2011 yılında Adını Feriha Koydum, 2012 yılında Son Yaz – Balkanlar 1912, 2013 yılında A.Ş.K, 2015 yılında Maral En Güzel Hikayem dizilerinde rol almıştır.

Yine, 2011 yılında Behzat Ç., Seni Kalbime Gömdüm, Ay Büyürken Uyuyamam, 2012 yılında Bu Son Olsun, 2012 yılında Otostop, 2013 yılında Mavi Dalga, 2014 yılında İtirazım Var filmlerinde rol almıştır.

Son dönemde mutfak eğitimi almak istemesi nedeniyle oyunculuğa ara veren Hazal KAYA’nın yıllık 17 bin TL. verdiği ve bir otelde staj yaptığı bir dönem haber olmuş, aşçı önlüğü ile çekilen fotoğrafları çıkmıştır. Şuan Fox Tv ekranlarında yayımlanan Bizim Hikaye dizisinde Filiz karakteri ile baş rol oynamaktadır.

 

Hazal Kaya Kişisel Bilgiler

 

Adı Soyadı: Hazal Kaya
Doğum Tarihi: 1 Ekim 1990
Nereli: İstanbul
Burcu: Terazi
Kilosu: 49 kg
Boyu: 1.58 m
Göz Rengi: Yeşil
Saç Rengi: Siyah
Eğitim Durumu: İstanbul Bilgi Üniversitesi Sahne ve Gösteri Sanatları Yönetimi Bölümü
Sevgilisi: Ali Atay
instagram Hesabı: https://www.instagram.com/hazalkaya
Twitter Hesabı: https://twitter.com/hazalkaya110?
Facebook Hesabı:https://www.facebook.com/HazalKaya110

Güncelleme: 16/12/17

Benzer Konular

Bir Cevap Yazın