Meryem Uzerli kimdir - Boyu kaç, Kilosu kaç, Aslen nereli, Sevgilisi kim? | Fisilti.NET
Biyografi

Meryem Uzerli kimdir – Boyu kaç, Kilosu kaç, Aslen nereli, Sevgilisi kim?

Türkiye`nin Hürrem Sultan olarak Tanıdığı Meryem Uzerli gerçekte kim? Boyu kaç cm, kilosu kaç, Kaç yaşında, aslen nereli, Evlimi, sevgilisi varmı, hangi burc vs Meryem uzerli`nin hayat hikayesi aşağıda yer almaktadır..

meryem uzerli hayatı

MERYEM UZERLİ KİMDİR?

Görevlendirildiği her işten başarı ile çıkan ve bu sayede hızla zirvelere çıkmayı başaran Meryem UZERLİ, Türk ve Alman vatandaşıdır. Bugüne kadar birçok projede rol almıştır. Sadece oyunculuğu ile değil güzelliği ile de birçok kişinin hayranı konumuna gelmiştir.

Meryem Uzerli’nin gerçek ismi Meryem Sahra Uzerli (Meriem Sahra Userli)’dir. 12 Ağustos 1983 Almanya Kassel’de dünyaya gelmiştir. 4 çocuklu bir ailenin 4. Çocuğu ve en küçük kızıdır. Türk baba ve Alman anneden dünyaya gelmiştir. Tiyatro ve Oyunculuk eğitimini Hamburg’da Schauspiel Studio Frese’de tamamlamıştır.

8 ay boyunca elemelerden geçtikten sonra bir döneme damgasını vuran, 2011 yılının en çok izlenen dizilerinden birisi olan “Muhteşem Yüzyıl” dizisinde Hürrem Sultan rolünü başarı ile canlandırmıştır.

Meryem UZERLİ, sadece Türkiye’de değil Almanya’da da çok sayıda filmde ve dizide rol almıştır. Ana dili Almanca’dır. Aynı zamanda çok iyi İngilizce konuşabilmektedir.

hürrem sultanCanlandırdığı Hürrem Sultan rolü ile 2011 yılında iki kez en iyi kadın oyuncu seçilmiştir. Yine bu rol ile bir kez TV Yıldızları Özel Ödülü ile ödüllendirilmiştir. 2012 yılında ise bu kez Drama dalında En İyi Kadın Oyuncu seçilmiştir.

Hürrem sultan rolünü 2013 yılında tükenmişlik sendromu geçirmesi nedeniyle bırakmak zorunda kalmıştır.

Ünlü ve güzel oyuncu, Elidor Türkiye’nin de reklam yüzü haline gelmiştir. 2012 yılından beri Elidor reklamlarında birçok kez oynamıştır. Elidor için aynı zamanda da bir şarkı seslendirmiştir.

2015 yaz aylarında çekimine başlanan ve 2016 yılında vizyona giren Annemin Yarası isimli sinema filminde de başrollerde rol almıştır. Aynı dönemde Gecenin Kraliçesi dizisinde de Selin karakterini canlandırmıştır.
Meryem UZERLİ, 173 cm. boyundadır. Binicilik, yüzme ve basketbol sporları ile uğraşmıştır.

Bir döneme de “Doğru adamı seçemiyorum, sonra yine ben üzülüyorum” şeklinde yaptığı açıklama ile gündemde yerini alan ünlü oyuncu, 3. evliliğini gerçekleştirmek üzere. Can ATEŞ ile evlenip boşanan ve Lara isminde kızı olan oyuncunun 2. Eşi iş adamı Alp Özcan’la ayrılmış, bu dönemde de Mısırlı oyuncu ve sunucu Bassel Alzaro ile evlenme kararı almıştır.

 

Meryem Uzerli Kişisel bilgiler

 

Tam Adı
Meryem Uzerli

Doğum Tarihi
12 Ağustos 1983 (33 yaşında)

Sevgilisi
Ozan Güven

Burcu
Aslan

Göz Rengi
Mavi

Doğal Saç Rengi
Açık Kahverengi

Kilosu
64

Boyu
173 cm

Güncelleme: 17/12/17

Benzer Konular

Bir Cevap Yazın