Engin Altan Düzyatan Kimdir - Boyu kaç, Kilo kaç, Kaç yaşında, Nereli? | Fisilti.NET
Biyografi

Engin Altan Düzyatan Kimdir – Boyu kaç, Kilo kaç, Kaç yaşında, Nereli?

Diriliş Ertuğrul Dizsisinin baş rol oyuncusu Engin Altan Düz yatan kimdir? aslen nereli, kaç yaşında, boyu kaç cm, kilosu kaç, evlimi, Eşi kim, sevgilisi kim gibi bütün soruların yanıtı aşağıda yer almaktadır..
Engin altan düzyatan kimdir

Engin Altan Düzyatan Kimdir?

Televizyonda son dönemlerde en çok karşılaştığımız sanatçılardan olan Engin Altan Düzyatan bir dizi ve sinema oyuncusudur. Kariyerine 2001 yılında “Bizim Otel ” isimli televizyon dizisi ile başladı. Yakışıklılığı ve yeteneği ile kısa zamanda ün kazandı. İzmirli oyuncu 26 Temmuz 1979’de dünyaya geldi. Sahne tozunu ilk olarak lise yıllarında yuttu. Tiyatro kısa zamanda onun en büyük isteği oldu ve liseden sonra da bu isteğinin peşinden koşarak 9 Eylül Tiyatro bölümünde eğitim aldı. Üniversiteden mezun olduktan sonra sektörün merkezi İstanbul’a yerleşerek oyunculuk çalışmalarına başladı. 2001 yılı içerisinde “Ruhsar” dizisinde rol aldı daha sonra ise “Yeditepe İstanbul”, “Alacakaranlık” ve “Koçum Benim” yapımlarında rol aldı. Fakat kendisine şöhreti getiren dizinin “Sevgili Dünürüm” olduğunu söyleyebiliriz. Yapımda rol alan Nevra Serezli, Haluk Bilginer ve Sumru Yavrucuk gibi büyük isimlerin yanında kendini oldukça güzel geliştirdi ve kariyerini bir adım ileriye taşıdı.

Sinema oyunculuğu kariyeri ise “Beyza’nın  Kadınları” isimli yapımla Mehmet Altıoklar’ın yönetiminde başladı. Bu filmden sonra “Cennet”, “Kalbim Zamanı”, “Mezuniyet” ve “Romantik Komedi” gibi filmlerde rol aldı ve yükselişini orada da gösterdi. Bir de yarışma programı sunuculuğu yapan Engin Altan Düzyatan “1 Milyon Canlı Para” yarışmasının sunuculuğunu üstlendi. Çeşitli sinema ve televizyon işlerinde rol alan Engin Altan Düzyatan şu sıralar “Diriliş Ertuğrul” dizisinde TRT1’de Ertuğrul Gazi rolünde oynuyor.
diriliş ertuğrul
Tiyatro kariyerinde ise 2006 ve 2012 yıllarında sırasıyla “Anna Karenina” oyununda, Mehmet Birkiye’nin yönetmenliği yaptığı yapımda Kenter Tiyatrosu ile ve “Dar Ayakkabıyla Yaşamak” oyununda Dusan Kovacevic yönetmenliğinde Diyarbakır Devlet Tiyatrosuyla rol aldı. Bunun dışında tiyatro deneyimleri de olan oyuncunun en çok öne çıkan oyunları olan bu iki oyunda performansı ile büyük beğeni topladı.

Engin Altan Düzyatan Özel Hayatı

engin altan düzyatan eşi kimÖzel Hayatı ile pek gündeme gelmeyen bir sanatçı olsa da Neslişah Alkoçlar ile evli ve bir çocukları var. Ünlü çift 28 Ağustos 2014 yılında evlendiler. Düğünde Kenan İmirzalıoğlu ile karşılıklı oynadıkları zeybek uzun süre sosyal medyada beğeni topladı. Daha sonra Emir adını verdikleri oğlu 9 Ocak 2016 tarihinde dünyaya geldi. Bu evlilikten Düzyatan, ünlü oyuncu Özge Özpirinçci ile nişanlanmıştı fakat çift bu nişanı karşılıklı anlaşarak ve olaysız olarak sonlandırdı.

Engin Altan Düzyatan Kişisel Bilgiler

Tam Adı: Engin Altan Düzyatan
Yaşı ve Doğum Tarihi: 38 (26 Temmuz 1979)
Boyu: 1.85
Kilosu: 75
Eski Sevgilisi: Özge Özprinçci
Eşi: Neslişah Alkoçlar 28 Ağustos 2014
Çocuğu: Emir 9 Ocak 2016

Göz Rengi: Kahverengi
Saç Rengi: Açık Kahve
Burcu: Aslan

Güncelleme: 19/12/17

Benzer Konular

Comments (1)

Bir Cevap Yazın