Biyografi

Tuba Büyüküstün Kimdir – Boyu Kilosu kaç, Kaç yaşında, Nereli, Sevgilisi kim?

Güzelliği ve alçak gönüllülüğü ile gönülleri feteden Tuba Büyüküstün son yılların en popüler dizi/sinema oyuncusu olmayı başardı. Peki Tuba Büyüküstün kimdir? aslen nereli, boyu kilosu kaç, kaç yaşında evli mi sevgilisi kim ?işte detaylar..

tuba büyüküstün kimdir
Tuba büyüküstün kimdir

Tuba Büyüküstün Kimdir?

Dizi ve filmlerin en çok sevilen isimlerinden birisi olan Tuba BÜYÜKÜSTÜN, sadece oyunculuk başarısı ile değil aynı zamanda birbirinden önemli projeleri ile de ünlüdür.
5 Temmuz 1982 de İstanbul’da dünyaya gelen ünlü oyuncunun ailesi Erzurumludur. İstanbul Özel Doğuş Okulları’ndan mezun olduktan sonra gittiği Mimar Sinan Üniversitesi’nde de Sahne Dekorları ve Kostüm Tasarımı bölümünü bitirmiştir. Üniversite yıllarında reklam filminde yer alan Tuba Büyüküstün’ün hayatı, bu dönemde karşısına çıkmış olan yönetmen Tomris Giritlioğlu ile bambaşka bir hal almıştır. İlk dizi oyunculuğuna bu yönetmen sayesinde 2003 yılında Sultan Makamı adlı dizide oynadığı rol ile başlamıştır. Bu dizi kanal D ekranlarından izleyicileri ile buluşmuştur.
2004 yılında yönetmenliğini Çağan IRMAK’ın yaptığı, yine Kanal D ekranlarında yayınlanan Çemberimde Gül Oya adlı dizide Zarife karakterini canlandırmıştır. Şöhrete kavuşması da bu dizi ile olmuştur.
Tuba BÜYÜKÜSTÜN’ün ilk sinema deneyimi ise Babam ve Oğlum filmi ile olmuştur. Bu filmden hemen sonra yönetmenliğini Cemal Şan’ın yaptığı Gülizar adlı televizyon filminde Gülizar karakterini canlandırmıştır.
Canlandırdığı Gülizar karakteri ile Sırbistan-Karadağ Cumhuriyeti Uluslararası TV Festival Bar’da En İyi Kadın Oyuncu ödülü ile ödüllendirilmiştir.
2005 senesinde yönetmenliğini Aydın Bulut’un yaptığı, Kanal D kanalında yayınlanan Ihlamurlar Altında adlı dizide aldığı rol ile bütün dikkatleri bir kere daha üstüne çekmeyi başarmış ve büyük bir hayran kitlesine sahip olmuştur.
2006 yılında Sınav adlı sinema filminde rol almış, 2007 yılında Asi adlı dizide rol almış, aynı dönemde Çemberimde Gül Oya, Ihlamurlar Altında, Asi gibi dizilerinin yurt dışında da hayranlıkla izlenmesi ile Türk dizilerinin yurt dışına çıkışında iyi bir öncü olmuştur.
Ünlü oyuncu ilk başrol oyunculuğunu, 2010 yılında Yüreğine Sor filminde yapmıştır. 2010 yılında başrol oynadığı Gönülçelen adlı dizide tanıştığı Onur SAYLAK ile 2011 yılında evlenmiştir. 2012 yılında ikiz kız dünyaya getiren Tuba Büyüküstün, kızlarına Toprak ve Maya isimlerini vermiştir.
Bebeklerinin bakımı için yaklaşık 1,5 yıl oyunculuğa ara veren Tuba Büyüksütün, 2013 yılında 20 Dakika adlı dizide yeniden kaldığı yerden devam etmiştir. Canlandırdığı bu karakter ve oyunculuk başarısı kendisine 42. Uluslararası Emmy Ödülleri’ne aday olabilen ilk Türk oyuncu olma başarısını kazandırmıştır.

Tuba büyüküstün kişisel bilgiler

Tam Adı Tuba Büyüküstün
Doğum Tarihi 5 Temmuz 1982
2020 Yılına Göre Yaşı38 yaşında
Güneş BurcuYengeç
SevgilisiOnur Saylak
Doğum Yeri (Nereli)İstanbul / Türkiye
Göz RengiEla
Doğal Saç RengiKahverengi
Kilosu56
Boyu1.73 m veya 173 cm

Güncelleme: 30/12/17

Benzer İçerikler

Comments (1)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir