Biyografi

Sinem Kobal Kimdir, Boyu kaç, Kilo kaç, Kaç yaşında, Sevgilisi kim?

Namı Diyar Selena Sinem kobal kimdir? aslen nereli, kaç yaşında, boyu kilosu kaç, evlimi, sevgilisi kimdir gibi bir çok sorunuza yanıt aşağıda yer almaktadır..

sinem kobal kimdir aslen neleri
Sinem kobal kimdir

SİNEM KOBAL KİMDİR?

2016 yılında usta oyuncu Kenan İMİRZALIOĞLU ile hayatını birleştiren Sinem KOBAL, son olarak Muhteşem Yüzyıl dizisindeki Ayşe karakterini canlandırmış ve bu rolü başarı ile yerine getirmiştir.

14 Ağustos 1987 yılında İstanbul’da dünyaya gelen, Rize, Hemşinli İnşaat mühendisi olan baba ile ev hanımı annenin ilk çocuğudur. Daha sonra ise bir erkek kardeşi olmuştur. Kardeşi Kerem KOBAL da Selena dizisinde Atacan Baybars karakterini canlandırmıştır.

Sinem KOBAL, dört yaşında başladığı bale okulunu 12 yaşında bırakmıştır. İstek Vakfı Özel Acıbadem Lisesinden mezun olmuştur. Halen latin dansı ve Aikido sporu ile uğraşmaktadır.
Sinem KOBAL’ın sanat dünyasına girişi, 13 yaşında Dadı dizisiyle olmuştur. Oyuncu Dormen Tiyatrosunda eğitim almış, 1 sezon Uygur Tiyatrosunda çalışmıştır. Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne ve Gösteri Sanatları Bölümü mezunu olan Kobal, Üniversite hayatını Beykent Üniversitesi’nde tamamlamıştır.

Selena karakterini canlandırdığı ve aynı ismi taşıyan uzun süre ATV ekranlarında yayınlanmıştır. Bu dizi, “Jetix Çocuk Ödülleri Ödül Töreni”nde En Sevilen Yerli Televizyon Dizisi seçilirken, Sinem Kobal En Sevilen Türk Kadın Oyuncu seçilmeyi başarmıştır.

2010 yazında Küçük Sırlar dizisinde Su karakterini, 5 Şubat 2010’da Romantik Komedi filminde “Didem” karakterini canlandırmıştır.

Usta oyuncu, bu zamana kadar Analar ve Anneler dizisinde Zeliha karakterini, Gönül İşleri dizisinde Sevda karakterini, küçük sırlar dizisinde Su karakterini, Selena dizisinde Selena karakterini, Belalı Baldız filminde ve arka sokaklar dizisinde konuk oyuncu, Nefes Nefese filminde Aslı Gül karakterini, Lise Defteri dizisinde İnci karakterini, Muhteşem Yüzyıl dizisinde Ayşe karakterini, Dadı dizisinde Dilara karakterini canlandırmıştır.

Ayrıca birçok sinema filminde rol alan oyuncu, yaktın beni filminde ipek karakterini, Romantik Komedi filminde didem karakterini, Romantik Komedi 2: Bekarlığa Veda filminde Didem karakterini, Ayakta Kal filminde Yasemin karakterini, Dünyayı Kurtaran Adam’ın Oğlu filminde Bianca karakterini, Okul filminde Şebnem karakterini canlandırmıştır.

Birçok ödüle layık görülen Sinem KOBAL, 2008 yılında 3.Jetix Çocuk Ödülleri En Sevilen Aktris ödülünü, Selena dizisi ile En Sevilen Tv Dizisi ödülünü, 2009 yılına 4.Jetix Çocuk Ödülleri En Sevilen Aktris ödülünü, 2016 yılında 6.Elle Style Ödülleri Elle Style Yılın Kadın Oyuncusu ödüllerini almayı başarmıştır.

SİNEM KOBAL FİZİKSEL ÖZELLİKLERİ

Kilosu: 58 kg

Metre Olarak Boyu: 1.71 m

Santimetre Olarak: 1.71 cm

Göz Rengi: Kahverengi

Doğal Saç Rengi: Koyu Sarı

SİNEM KOBAL KİŞİSEL BİLGİLER

Doğum Tarihi ve Yaşı: 14 Ağustos, 1987 (27 yaşında)

Doğum Yeri (Nereli): İstanbul, Türkiye

Güneş Burcu: Aslan

Mesleği: Oyuncu, Tiyatro Sanatçısı

Sevgilisi ( Eşi ): Kenan İMİRZALIOĞLU

Güncelleme: 07/01/18

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir