Kadir Doğulu Kimdir? Kaç yaşında, Nereli | Fisilti.NET
Biyografi

Kadir Doğulu Kimdir? Kaç yaşında, Nereli

Kadir doğulu kimdir?  kadir doğulu aslen nereli, kadir doğulu kaç yaşında, sevgilisi kim, boyu kilosu kaç, hangi burc gibi surularınıza yanıt aşağıda yer almakta..

KADİR DOĞULU KİMDİR?

Her ne kadar Kadir Doğulu diye bilinse de gerçek ismi Abdulkadir Doğulu olan oyuncu Mersinlidir. 19 Nisan 1982 doğumlu olan oyuncu işçi emeklisi baba ve ev hanımı anneden dünyaya gelmiştir. Toplam 5 kardeştirler.

Ortaokul ve lise yıllarında bir esnafın yanında çalışan ve bu şekilde geçimini sağlayan, harçlığını çıkaran Doğulu, İstanbul’da doğan abisinin yanına gelmesi ile hayatında çok önemli bir döneme girmiştir. Abisinin yanına geldiğinde 2000 yıllarıydı. Bar ve kafelerde çalışmayı sevdiğinden, İstanbul Beyoğlu’nda da bu sektörde bir işe başlar. Birçok ünlü mekanda garsonluk yapar. Bir dönemde Salomanje isimli mekanda hafta sonu kahvaltılarının hazırlanmasında görevlendirilmiştir. Bir taraftan da birikim yapan Doğulu, İtalya ve İspanya ülkelerine giderek bir dönem sektör için araştırmalar yaptı. Türkiye’ye geldiğinde bir kafenin işletmeciliğini yapmaya başladı.Bu kafede Hande Yener ile tanışma imkanı buldu. Onunla bir dönem aşk yaşadığı da bilinmektedir. Bu dönemde Hande Yener, Doğulu’yu menajeri yaptı. Sürekli kendini ve işini geliştiren Doğulu, bir şirket kurdu ve Yener’in işlerini takip etmeye devam etti. Aynı zamanda da başka isimlerin de menajerliğini üstlenmişti.

Bir taraftan menajerlik yapmış, bir taraftan Harbiye’de gece kulübü işletmiş, aynı zamanda da oyunculuk kurslarına gitmiştir. Emel Müftüoğlu’nun yemek programında yer almaya hazırlanırken, bir taraftan da üniversite okumaya devam ediyordu.


Bu kadar işi bir arada yapan Doğulu, bir röportajında; enerjisinin Allah vergisi olduğunu, uykuda bile sıkıldığını, çalışmadan duramadığını söylemiştir. Durum gerçekten de öyledir. Çalışma azmi sayesinde de her geçen gün büyümeye devam etmiştir.

Kadir Doğulu, ilk oyunculuğuna başrol ile başlamıştır. 2010 yılında Kanal D erkanlarında izleyicileri ile buluşan daha sonra Star TV de de yayınlanan Küçük Sırlar dizisi Doğulu’nun hem ilk rolü hem de ilk başrolü olmuştur.
Aslında onun ekranlarda görüldüğü ilk proje bu değildir. Sevgilisi Hande Yener’in Romeo şarkısının klibin de o vardı.
Birçok kişiye ünlü olma yolu açan Pis Yedili dizisi, onun ikinci dizi tecrübesi olmuştur. Daha sonra Fatih-Harbiye, Sevdam dizileri ile oyunculuk serüvenine devam etmiştir.

Kadir Doğulu Kişisel bilgiler

Gerçek Adı

Abdulkadir Doğulu

Doğum Tarihi
19 Nisan 1982

2018 Yılına Göre Yaşı
36 Yaşında

Güneş Burcu
Koç

Mesleği
Dizi ve Sinema Oyuncusu

Doğum Yeri (Nereli)
Mersin / Türkiye

Sevgilisi
Neslihan Atagül

Doğal Saç Rengi
Siyah

Göz Rengi
Kahverengi

Boyu
1.78 m yada 178 cm

Kilosu
71 kg

Güncelleme: 24/01/18

Benzer Konular

Bir Cevap Yazın