Barış Arduç Kimdir - Boyu kaç, Kilosu kaç, kaç yaşında, sevgilisi kim? | Fisilti.NET
Biyografi

Barış Arduç Kimdir – Boyu kaç, Kilosu kaç, kaç yaşında, sevgilisi kim?

Yakışıklı oyuncu Barış Arduç gerçekte kimdir? Kaç yaşında, Aslen nereli, Boyu kilosu kaç, hangi burc, sevgilisi kimdir vs sorularınıza cevap aşağıda yer almaktadır..

barış arduç hayatı

BARIŞ ARDUÇ KİMDİR?

Son yıllarda genç kızların sevgilisi olan ünlü oyuncu Barış Arduç, özellikle başrol oynadığı Kiralık Aşk dizisinde, canlandırdığı karakter ile büyük bir hayran kitlesine sahip olmuştur. En çok hayranı olan, en beğenilen erkek oyunculardan birisidir.

İsviçre doğumlu olan Barış Arduç, 9 Ekim 1987 yılında Scherzingen’de dünyaya gelmiştir. 1995 yılına kadar burada yaşamış daha sonra ailesi ile birlikte Türkiye’ye Gölçük’e dönmüşlerdir. 99 depreminden sonra ise Bolu’ya yerleşmişlerdir.

Ordulu babadan ve Artvinli anneden dünyaya gelmiştir. 3 kardeştirler ve kendisi ortancadır. Uzun yıllar sporla uğraşan Arduç, bir dönem futbolla, basketbolla, hentbol ile uğraşsa da en profesyonel olduğu alan yüzme ve dalgıçlık olmuştur. Hatta bir dönem 8 yıl kadar İstanbul’da cankurtaran olarak görev yapmıştır.


Sporu bu kadar seven Arduç, ilk denemesinde kazandığı Kayseri Erciyes Üniversitesi Spor Akademisinde kısa bir müddet öğretimine başlamış ancak devam etmek istemediği için bırakmıştır.

Yıllarını tiyatroya adamış olan Ayla Algan ile olan tanışması onun hayatını değiştirmiştir. Oyunculuk eğitimi aldığı yıllarda gerçekleşen bu tanışma, 2011 yılında dizi serüveninin başlamasını sağlamıştır.
Yakışıklı oyuncu, Küçük Hanımefendi, Dinle Sevgili, Pis Yedili dizilerinde rol almıştır. Ancak bu rollerde hep yardımcı oyuncu olmuştur.
Benim İçin Üzülme ise ilk başrol aldığı dizi olmuştur. Buradaki rolü ile Trabzonspor camiasının ve taraftarının gönlünde taht kurmuştur. O kadar sevilmiştir ki, dizide öldüğü dönemde Trabzonspor taraftarları tarafından metrelerce pankart açılmıştır.

barış arduç sevgilisi kimdir

Yakışıklı oyuncunun ilk oyunculuk tecrübesi bir klip ile olmuştur. Paramparça klibi oyuncunun ilk sahne tecrübesi olmuştur.
Benim İçin Üzülme dizisinden sonra Bugünün Saraylısı dizisinde rol almıştır. İlk sinema film deneyimini ise 2014 yılının Kasım ayında izleyicileri ile buluşan Deliha filminde yaşamıştır.

Son dönemlerde, Star TV’de yayınlanan Kiralık Aşk ile izleyicileri ile birlikte olan yakışıklı oyuncu, bu dizide Ömer İplikçi karakteri ile başrol oynamaktadır.
Ekranlarda sıkça görülmeye başlayan Barış Arduç, Derimod firmasına ait 2015 reklamlarında da görev almıştır.

Barış Arduç Kişisel bilgiler

Tam Adı

Barış Arduç

Doğum Tarihi
9 Ekim 1987 (29 yaşında)

Sevgilisi
Gupse Özay

Güneş Burcu
Terazi

Doğum Yeri (Nereli)
İsviçre

Göz Rengi
Kahverengi

Doğal Saç Rengi
Siyah

Kilosu

82

Boyu
1.87 m veya 187 cm

Güncelleme: 04/02/18

Benzer Konular

Bir Cevap Yazın