Burak Özcivit Kimdir - Boyu kaç, kaç yaşında, nereli, sevgilisi kim? | Fisilti.NET
Biyografi

Burak Özcivit Kimdir – Boyu kaç, kaç yaşında, nereli, sevgilisi kim?

Başarılı oyuncu Burak Özcivit Kimdir, burak özcivit nereli, burak özcivitin boyu kaç cm dir, burak özcivitin sevgilisi kim, burak özcivit hangi burc, burak özcivit kaç yaşında vs bir çok sorunuza yanıt aşagıda Burak özcivit`in hayatını konu alan biyografi makalemizde bulabilirsiniz..

burak özcivit kimdir

BURAK ÖZCİVİT KİMDİR?

Türkiye’de genç kızların sevgilisi olan Burak Özçivit, en yakışıklı erkek oyuncuların başında gelir desek abartmış olmayız. Aldığı rollerdeki başarısının yanı sıra yakışıklılığı ile de göz dolduran Özçivit, halen kendisi gibi oyuncu olan Fahriye Evcen ile evlidir. 29 Haziran 2017 tarihinde gerçekleşen bu evlilik, Sait Halim Paşa Yalısı’nda yapılmış ve o dönem özellikle magazin dünyasında çokça konuşulmuştur.Burak ÖZÇİVİT sadece oyuncu değil aynı zamanda da eski bir mankendir. 24 Aralık 1984 tarihinde, İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Gaziantepli olan yakışıklı oyuncu, 2001 yılında Kazım İşmen lisesinden mezun olmuştur. 19 yaşındayken Best Model of Turkey yarışmasında dikkat çekmiş ve gelecek vadettiği belirtilmiştir. Bu yarışma ile birlikte ajans aracılığı ile oyunculuğa atılmıştır.

Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinde Fotoğrafçılık bölümünü tamamlamıştır. 21 yaşına geldiğinde yani 2005 yılında bir kere daha katıldığı yarışmada Best Model of Turkey olarak seçilmeyi başarmıştır. Bunun devamında katıldığı dünya yarışmasında da dünyanın en iyi ikinci mankeni seçilmeyi başarmıştır.

Oyunculuk kariyerinden önce, Faruk Saraç, NetWork, Abbate ve Tween gibi dünyaca ünlü markaların defilelerinde görev almış ve bu görevleri başarı ile yerine getirmiştir.

Burak Özçivit’in oyunculuk kariyeri Eksi 18 isimli dizi ile başlamıştır. Manken oyuncu, burada genç komiser Murat rolünü canlandırmıştır.
Daha sonra ise, bir sinema tecrübesi yaşamıştır. İlk sinema tecrübesi olan Musallat filmi, Kasım 2007’de vizyona girmiştir.
Bu dönemde bir taraftan sinema, bir taraftan da dizi çekimlerine yoğunlaşan Özçivit, Tartal Tibet’in yönetmeni olduğu Zoraki Koca dizisinde rol almıştır. Bu dizi bir döneme Kanal D’de yayınlanmıştır.

Baba Ocağı dizisindeki Güven karakteri, Küçük Sırlar dizisindeki Çetin karakteri oyuncunun kariyerinde önemi bir yere sahiptir.
2011 ile 2013 yılları arasında yayınlanan Muhteşem Yüzyıl dizisinde rol alan Burak Özçivit, bu dizide Malkoçoğlu karakterini başarı ile canlandırmayı başarmıştır.

burak özcivit fahriye evcen2013 yılındaki Çalıkuşu dizisi ise hem kariyerinde hem de aşk hayatında önemli bir yere sahiptir. Bu dizide birlikte başrolü paylaştıkları, daha sonra da Aşk Sana Benzer isimli sinema filmi, Fahriye Evcen ile evlenmelerine kadar giden bir aşk serüveninin kapılarını açmıştır.
Burak Özçivit son olarak Kara Sevda dizisinde rol almıştır. Şuanda da yeni sinema ve film çalışmaları hazırlığında olduğu bilinmektedir. Burak Özçivit şu sıralar ATV ekranlarında yayımlanan Kuruluş Osman isimli dizide  Osman Gazi karakteri ile Özge Törer ile baş rolde yer almakta.

kuruluş osman

kuruluş osman

Kuruluş Osman Kimdir?

Burak Özçivit  TRT1 ekranlarının fenomen dizisi Diriliş Ertuğrul’un Devamı niteliğinde olan Kuruluş Osman Dizisinde Osman Gazi rölünü oynamaktadır. Osman Gazi Bizans oyunlarını bir bir alt ederken  Şeyh Edebali’nin güzeller güzeli kızı Bala Hatun’unda gönlünü çalmayı bilmiştir.

Burak Özcivit Kişisel bilgiler

Tam Adı

Burak Özçivit

Doğum Tarihi
24 Aralık 1984

2018 Yılına Göre Yaşı
34 Yaşında

Güneş Burcu
Oğlak

Mesleği
Oyuncu, Model

Doğum Yeri (Nereli)
İstanbul / Türkiye

Sevgilisi / Eşi
Fahriye Evcen (2018- Günümüz)

Doğal Saç Rengi
Siyah

Göz Rengi
Kahverengi

Boyu
1.84 m yada 184 cm

Kilosu
76 kg

Güncelleme: 15/02/18

Benzer Konular

Comments (1)

Bir Cevap Yazın