Öykü Çelik kimdir- Boyu kaç, Kaç yaşında, Sevgilisi kim? | Fisilti.NET
Biyografi

Öykü Çelik kimdir- Boyu kaç, Kaç yaşında, Sevgilisi kim?

Öykü çelik kimdir, öykü çelik nereli, öykü çelik kaç yaşında, öykü çelik twitter hesabı varmı, öykü çelik facebook hesabı varmı,öykü çelik instagram hesabı, öykü çelik sevgilisi kim gibi bir çok soruya yanıt aşağıda yer alıyor..

öykü çelik hayatı

ÖYKÜ ÇELİK KİMDİR?

İstanbul’lu olan Öykü Çelik, 13 Temmuz 1987 doğumludur. Babası teknik direktördür. Bu nedenle 9 farklı okulda öğrenimini tamamlamak zorunda kalmıştır. Tiyatro öğrencisi olduğu üniversite yıllarında geçirdiği bir trafik kazası nedeniyle uzun bir süre tedavi görmüştür. Bu nedenle de tiyatro eğitimini yarıda bırakmıştır.

Başarı ile tamamlanan tedavisinden sonra vücudundaki izlerden de kısmen kurtulmuş ve özel olarak tiyatro eğitimi almaya devam etmiştir. İlk önceleri tiyatroculuğu yapmayı çok istediği için değil, arkadaşlarının tavsiyesi ile bu eğitime başlamış.19 yaşında iken yani 2006 yılında Selena dizisi oyunculuğa başladığı dizi olmuştur. Daha sonra Cin Çeşidi ve Kanımdaki Barut filmleri ile oyunculuğuna devam etmiştir.
Ünlü oyuncular Oktay Kaynarca ve Meltem Cumbul’un başrolleri paylaştıkları Nuri dizisi ile 2011 yılında reyna karakterini canlandırmıştır.
Ünlülülerin projelerinde yer almaya devam eden Öykü Çelik, Mahsun Kırmızıgül tarafından yazılmış olan ”Benim için Üzülme” isimli dizide ise Bahar rolünü başarı ile canlandırmıştır.

Çok iyi İngilizce konuşan Öykü Çelik, 1,70 boyundadır. 60 kilo civarında olan güzel oyuncu, aynı zamanda da spor dalları ile de uğraşmaktadır. Babası gibi futbolun yanı sıra, kayak, buz pateni gibi spora da ilgi duymaktadır.
Öykü Çelik; 2006 yılında Selena, 2008 yılında Akasya Durağı, Cin Geçidi, 2009 yılında Kanımdaki Barut, Kasaba, 2010 yılında Gönülçelen, Mahpeyker Kösem Sultan, 2011 yılı Nuri, 2012 yılı Benim İçin Üzülme, Bir Zamanlar Osmanlı:Kıyam, Saba, 2013 yılı Bensiz, Romantik Komedi 2 Bekarlığa Veda, İki Kafadar Chinese Connection, 2014 yılı Ağlatan Dans, Darbe, Yeşil Deniz, 2015 yılı Payraz Karayel rol aldığı dizi ve filmlerdir.
Güzel oyuncu, bir dönem aşk yaşadığı iş adamı Ahmet Murat Çakan ile 2014 yılında evlenmiş ancak 15 aylık evlilikten sonra boşanmışlardır.
Özellikle sosyal medyada büyük bir hayran kitlesine sahip olan Öykü Çelik’in yeni projelerde yer alıp almayacağı, boşanma sonrasında hayatında birisinin olup olmadığı ise şimdilik bilinmemektedir.

Öykü Çelik Kişisel bilgiler

Öykü Çelik Nereli Asıl Memleketi Neredir ?
Asıl Memleketi İstanbul ilimizdir.

Öykü Çelik Kaç Yaşındadır ?
13 Temmuz 1987 doğumlu ve (Haziran 2016 itibarıyla) 29 yaşındadır

Öykü Çelik Kilosu?
57

Öykü Çelik Boyu?
1.60

Öykü Çelik Saçları Ne Renk?
Kumral

Öykü Çelik Göz Rengi Nedir?
Mavi

Güncelleme: 17/02/18

Benzer Konular

Bir Cevap Yazın