Öykü Gürman kimdir? Boyu kilosu kaç, Kaç yaşında, Nereli, Sevgilisi kim? | Fisilti.NET
Biyografi

Öykü Gürman Kimdir – Boyu kilosu kaç, Nereli, sevgilisi kim?

Öykü Gürman Kimdir? Öykü Gürman Kaç Yaşında, Öykü Gürman Boyu, Öykü Gürman Nereli, Öykü Gürman Hayatı, Öykü Gürman Vikipedi, Sevgilisi Kim, Kaç Kilo, Eşi Kim, Evli mi, Ailesi, Burcu, sen anlat karadeniz Asiye kimdir vs gibi bir çok sorunuza cevap aşağıda yer almakta..öykü gürman kimdir, asiye, sen anlat kara deniz, boyu ,yaşı

 

Öykü Gürman Kimdir? Hayatı

Öykü Gürman ikiz kardeşi Berk ile birlikte seslendirdikleri “Evlerinin önü Boyalı direk” şarkısını 2007 yılında video paylaşım sitesi olan Youtube`ye uüklemeleri ile kısa zamanda şöhret kapılarını aralamayı başardılar.. Sosyal medyada izlenme rekorları kırmalarının ardından bir çok Tv kanalı ve müzik marketlerde boy göstermeye başlayan Öykü Gürman müzik piyasasının dışında Dizi ve film oyunculugunada başlamıştır..

Peki Öykü Gürman kimdir? aslen nerelidir; 4 Ağustos 1982 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Berk Gürman adında erkek ikiz kardeşi vardır. Müzik eğitimine küçük yaşta başladı. İlkokulu Özel Efdal Ana ve İlkokulunda tamamlayan Öykü Gürman, ortaokulu İstek Vakfı Acıbadem Lisesi’nde bitirdi.

1997 yılında Pera Güzel Sanatlar Lisesi’nin sınavlarını kazanarak eğitimine burada devam etti. Cihat Aşkın’dan özel keman dersleri aldı. 2001 yılında Pera Güzel Sanatlar Lisesi’nden mezun oldu. Bu süre içinde gerek keman gerekse solist olarak okul konserlerinde aktif roller aldı. 2001 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarını kazanarak müzik eğitimine keman ve şan dersleri alarak devam etti.

Çeşitli flamenco topluluklarında, okul orkestralarında solist olarak birçok performanslar sergiledi.

 

öykü gürman berk gürmanÖykü ve Berk Kardeşler 2007 Yılının Aralık ayında Yapmış oldukları “KISMET” isimli albümleri Tv ve radyolarda yayımlandı. 2009 yılının başlarında Kardeşi Berk Gürman ile “İKİ ARADA” albümü ile Kral Tv’den “yılın en iyi çıkış yapan grubu”, Magazin Gazetecileri Derneğinin “yılın en iyi çıkış yapan yorumcusu” Radio N101 “en iyisi sizsiniz” ödülünü aldı. 2008 yılında Evlerinin Önü Boyalı Direk şarkısı ile Hürriyet Altın Kelebek ödülünün sahibi oldu.

Kendisi gibi Müzisyen olan Türkücü Yavuz Bingöl ile 2015 yılında bir evlilik ğerçekleştiren Öykü Gürman çok geçmeden 2016 yılında boşanmıştır..

sen anlat karadeniz asiyeDizi Oyunculuğuna 2014 yılında “Urfalıyım Ezelden” isimli dizide Bülent inan ile baş rolleri paylaşmıştır.. Ve Şu sıralar ATV ekranlarında yayımlanan reyting rekortmeni Dizi Sen Anlat Karadeniz isimli dizide Asiye karakteri ile adeta döktürmekte.. Sen anlat Karadeniz dizisinde Seslendirmiş olduğu Kül oldum, oy beni vurun vurun şarkıları kısa sürede milyonlar tarafından dinlendi..

Albümleri:

2007 – Kısmet

2009 – İki Arada

2011 – Bir Başka

Ödülleri:

2007 – Kral Tv’den “yılın en iyi çıkış yapan grubu

2007 – Magazin Gazetecileri Derneğinin “yılın en iyi çıkış yapan yorumcusu” ödülü

2008 – Radio N101 “en iyisi sizsiniz” ödülü

2008 – Hürriyet Altın Kelebek ödülü

Filmleri:

2014 – Urfalıyam Ezelden (Ceylan) (TV Dizisi)

2014 – Panzehir (sinema)

2004 – Türkü Filmi (TV Dizisi)

Öykü Gürman Kişisel bilgiler

Adı Soyadı: Öykü Gürman
Doğum Tarihi: 4 Ağustos 1982
Nereli: İstanbul
Burcu: Aslan
Kilosu: 52
Boyu: 1.69m
Göz Rengi: Kahverengi
Saç Rengi: Kahverengi
Eğitim Durumu: İstanbul’da keman eğitimini tamamladı.
Sevgilisi: Yok
İntagram Hesabı: twitter.com/oykugurman
Twitter Hesabı: twitter.com/oykugurman
Facebook Hesabı: www.facebook.com/OykuGurman

Güncelleme: 10/03/18

Benzer Konular

Bir Cevap Yazın