YUNUS EMRE YILDIRIMER KİMDİR? Boyu kilosu kaç, nereli, Kaç yaşında | Fisilti.NET
Biyografi

YUNUS EMRE YILDIRIMER KİMDİR? Boyu kilosu kaç, nereli, Kaç yaşında

Yunus Emre Yıldırımer kimdir? Yunus Emre Yıldırımer nereli, Yunus Emre Yıldırımer kaç yaşında, Yunus Emre Yıldırımer boyu kaç cm, Yunus Emre Yıldırımerin sevgilisi kim, Yunus Emre Yıldırımer evli mi, Yunus Emre Yıldırımer hangi burc gibi bir çok sorunuza yanıt yazımınız devamında yer alıyor.

yunus Emre Yıldırımer kimdir

YUNUS EMRE YILDIRIMER KİMDİR?

Usta oyuncu Yunus Emre Yıldırımer, Siirtlidir. 1 Ocak 1982 tarihinde dünyaya gelmiştir. Oğlak burcudur. İlkokul yıllarını ve lise yıllarını Diyarbakır’da geçirmiştir. Okulu hiç sevmemiş, hatta liseyi 6 yılda bitirmiştir. Zor da olsa liseyi bitirdikten sonra Haliç Üniversitesinde öğrenimine devam etmiştir. Burada konservatuar bölümünü tamamlamıştır.İlk sahne deneyimini TRT1 ekranlarında gördüğümüz Mavi kelebekler dizisinde ve İnsan Aldandı dizilerinde yaşamıştır.
2013 Mart ayında vizyona giren Selam isimli film, beyaz perdede yer aldığı ilk film olmuştur.

Oyuncunun kariyerindeki zirve ise, ilk defa başrol oynadığı Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz isimli dizi olmuştur. ATV ekranlarında yayınlanan bu dizide Alpaslan karakterini başarı ile canlandırmıştır.
Daha önce yayınlanan röportajlarında çok samimi açıklamalarda bulunan yakışıklı oyuncu, Diyarbakır’dan İstanbul’a uzanan macerasın anlatmış ve samimiyetini bir kere daha ortaya koymuştur.

Bu röportajında anlattıklarına göre, kendisinin küçük yaşlarda iş hayatına atıldığını, reklam ajanslarında, tekstil satışı yapan firmalarda hatta büfelerde çalıştığını söylemiştir. Kendisinin konservatuar okumaya 19 yaşında karar verdiğini, bu nedenle İstanbul’a geldiğini, ilkokul mezunu annesinin tavsiyesi ile tiyatro adımlarını atmıştır. İlk tiyatro deneyimini de bu yıllarda yaşadığını söylemiştir.

yunus Emre Yıldırımer nereliRöportajında, herkesin sevdiği mesleği yapması gerektiğini söylese de bir taraftan da herkesin oyuncu olmak istediği yönünde de serzenişte bulunmuştur. Hatta, halka karşı samimi olmayanın piyasadan çekilmesi gerektiğini söylemesi de bir dönem çok konuşulmuştur.

Elif’in Günlüğü, Bir göçmen küstü, Sardunya Sokağı, Hatırla Sevgili, Dantel, Mavi kelebekler, O Evimin Erkeği, Güz Gülleri, İnsan Aldandı, Fatih Harbiye ve Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizileri Yunus Emre Yıldırımer’in rol aldığı dizilerdir.

Bunların yanı sıra, Kral dairesi, Ramazan şenliği, Telgrafçı Hamdi, Eksik, Sindirella, A4, Yanlışlıklar komedyası, Hülleci, Yaka beyaz, Tahir ile Zühre, Barış gezegeni ve Ceviz ile Karınca oyunları Yunus Emre Yıldırımer’in rol aldığı tiyatrolardır.

Dizi ve tiyatro rollerinin yanı sıra çeşitli kısa filmlerde de rol almış, rol aldığı tek sinema filmi ise 2013 yılında yayınlana Selam filmi olmuştur.
Yakışıklı oyuncu, kendisi gibi oyunculuk yapan Melissa Yıldırımer ile evlidir.


Yunus Emre Yıldırımer kişisel bilgiler

Adı Soyadı: Yunus Emre Yıldırımer
Doğum Tarihi: 5 Şubat 1982
Nereli: Siirt
Burcu: Balık
Kilosu: 74
Boyu: 1.80
Göz Rengi: Kahverengi
Saç Rengi: Kahverengi
Eğitim Durumu: Haliç Üniversitesi Konservatuvar
Sevgilisi: Yok
Evli mi: Evet
Eşi: Melisa Yıldırımer
instagram Hesabı: yunusluemre
Twitter Hesabı: @yunusluemre

Güncelleme: 17/03/18

Benzer Konular

Bir Cevap Yazın