Xece Herdem Kimdir - Boyu kaç, kilosu kaç, kaç yaşında Nereli? | Fisilti.NET
Biyografi

Xece Herdem Kimdir – Boyu kaç, kilosu kaç, kaç yaşında Nereli?

Xece herdem kimdir? Kürt sanatcı xece nereli, xece herdemin gerçek ismi nedir, xece herdem evli mi, xece herdem kaç yaşında vs gibi bir çok sorunuza yanıt yazımızın devamında..

xece herdem kimdir

Kürt müziğinin son zamanlarda en çok dikkat çeken isimleri arasında yer alan Xece herdem amatör müzikten profesyoneliğe çok kısa zamanda ulaşmayı başarmıştır. Güler yüzü ve güzelliği sesine yansıyan Xece herdem kısa sürede müzik severlerin en çok tercih ettiği isimler arasında yer aldı. Peki Xece herdem Kimdir? Gercek ismi nedir?

Xece Herdem kimdir

1993 Mersin doğumlu olan Xece herdem aslen Kahramanmaraş Pazarçık ilçesinden mersine göç etmiş bir ailenin coçuğudur. Maraş katiliamından kaçarak mersine yerleşen bir ailenin bireyi olan Xece Herdemin gerçek ismi “Hatice Demirkıran“dır.Kürt alevisi olan Xece 7 Çocuklu Yurtsever bir aileden gelmektedir. Henüz 9 yaşlarındayken bir etkinlikte Selda Bağcan`nın Dön Gel Birtanem şarkısını seslendirerek keşfedilmiştir. Daha sonraları mersin ve civarında bir çok etkinlik ve organizasyonda sahne alarak günümüze kadar gelmiştir.

xece herdem şarkıları

Youtube video paylaşım sitesinde paylaşmış olduğu videolar milyonlar tarafından beğenilerek izlenmiştir. Henüz bir albüm çalışması girişiminde bulunmayan Xece herdemin en popüler şarkısı aramalara göre “Yine Sen” olmuştur. “Yine Sen” şarkısını ise “Canın Olayım” takip etmiştir. Çok sevilen iki şarkısının yanı sıra XECE HERDEM birçok şarkı seslendirmiştir. Bu şarkılardan en çok sevilenlerden bir tanesi “Evina Min” olurken, bir tanesi de “Gelmez Oldun” olmaktadır.

Xece Herdem Kişisel bilgiler

Gerçek adı

Hatice Demirkıran

Rumuz

Xecé

Doğum Tarihi

1993 (25 yaşında)

Medeni Hali

Bekar

Meslek

Şarkıcı

Doğum yeri

Mersin Mezitli

Güncelleme: 24/03/18

Benzer Konular

Bir Cevap Yazın