Cilt altı Renk Tonuna Göre Uyumlu Giyinme Tüyoları, Hangi Cilt Tonuna Hangi Renk Yakışır? | Fisilti.NET
Magazin

Cilt altı Renk Tonuna Göre Uyumlu Giyinme Tüyoları, Hangi Cilt Tonuna Hangi Renk Yakışır?

Cilt altı renk tonları  pigmentlerle ilgili bir konudur. Dış görünüşümüze göre birbirimize beyaz tenli ya da  esmer gözüyle bakabiliriz. Ama cilt altı renk tonu,  seçtiğimiz renkler konusunda çok daha farklı şeyler söylemekte. Şayet cilt altı renk tonunuzu bilerek doğru renklerde giyinip, saçlarınızı doğru renklerde bıoyadığınızda çok daha şık ve güzel görünebiliyorsunuz.

cilt altı renk tonlarına göre uyumlu giyinmek nasıl olur

Cilt altı Renk Tonu Nasıl Bulunur?

Bunun için bileklerinizin iç kısmını kontrol etmeniz yeterli. Balkona çıkarak güneş ışığında bileklerinizi çevirerek baktığınızda;

  • 1 – eğer damarlarınız yeşil görünüyorsa siz sıcak renk altına,
  • 2 – damarlarınız mavi görünüyorsa soğuk renk altına,
  • 3 – hem yeşil hem de mavi görünüyorsa natür yani her iki gruba da mensupsunuz demektir.
Şimdi hangi renklerin size daha uygun olduğunu ve sizi daha güzel gösterdiğini bulabilirsiniz. Soğuk cilt altı tipine  sahip olan kişiler soğuk renklerden kullanmalıdır. Peki ya bu renkler hangileridir? Soğuk renkler; mavinin her tonu, mat kırmızılar yani vişne – mürdüm tonları, tüm pembe ve mor tonları olarak sayılabilir.

Cilt altı Renk Tonuna Göre Giyinme

Sıcak renklerse; kiremit renkleri, tüm sarı tonları, turuncular, parlak kırmızılar(örneğin mercan kırmızısı) pastel yeşil tonları olarak sayılabilir. Saıcak veya soğuk renk altına sahipseniz burada saydığımız tonlar giyim, makyaj ve saç rengi ile ilgili olarak size fikir verebilir. Şayet natürel yani damarlarında her iki rengini de görmüş oan biriyseniz, siz bu renklerin tümünü giyiminizde ya da makyajınızda yakıştırarak kullanabilirsiniz demektir.

Güncelleme: 29/03/18

Benzer Konular

Bir Cevap Yazın