Bergüzar Korel Kimdir – Boyu Kilosu kaç, Kaç yaşında, Nereli, Sevgilisi kim? | Fisilti.NET
Biyografi

Bergüzar Korel Kimdir – Boyu Kilosu kaç, Kaç yaşında, Nereli, Sevgilisi kim?

Bergüzar Korel Kimdir? Aslen nereli, Boyu kaç cm, Bergüzar korel kaç kilo, kaç yaşında, evli mi, hangi burc, sevgilisi kim? gibi bir çok soruya yanıt aşağıda yer almakta..

bergüzar korel kimdir

Bergüzar Korel Kimdir Biyografisi (Hayatı)

Bergüzar Korel, 2 Eylül 1982 İstanbul doğumlu tiyatro, dizi ve sinema oyuncusudur. Aynı zamanda Türk Sineması’nın iki efsane isminin kızıdır. Babası Tanju Korel annesi ise Hülya Darcan‘dır. Ailesinin sinema sanatçıları olmasından dolayı, çocukluğundan beri sinema ile iç içe olmuştur. Küçükken babasının rol aldığı film setlerinde oynadığı ufak roller sayesinde, ilk kez kameralar ile tanışmıştır. Kırık Hayatlar, Adak ve Zeytin Dalı gibi dizilerde rol alsa da asıl şöhreti yakaladığı dizi Binbir Gece’dir. Binbir Gece dizisi başlamadan önce 2005 yapımı Kurtlar Vadisi Irak adlı sinema filminde rol almıştır.

bergüzar korel hayatı

Türk sinema tarihinin en çok izlenen filmlerinden biri olan Kurtlar Vadisi Irak sayesinde, tanınmaya başlamıştır. 2006 yılında dönemin en çok izlenen dizisi olma ünvanı taşıyan Binbir Gece’de, Halit Ergenç ile başrolü paylaşmıştır. 2009 yılında sunuculuk deneyimi de yaşayan Bergüzar Korel, Çocuktan Al Haberi adlı yarışmayı sunmuştur. 2011 yılında Türk Televizyon tarihinin en önemli yapımları arasında gösterilen Muhteşem Yüzyıl dizisinde, Monica Teresse adlı karakter ile kısa süre rol almıştır.Binbir Gece dizisindeki popülerliğinin ardından, 2012 yılında Atv ekranlarında yayınlanan Karadayı dizisi ile şöhretini perçinlemiştir. Kenan İmirzalıoğlu ile başrolünü paylaştığı dizide ünlü bir avukatı canlandırmıştır. Sanatçı bir aileden gelmesinden dolayı sürekli farklı sanat dalları ile ilgilenmiştir. Çocukluğundan beri dans eden ve piyano çalan güzel oyuncu, aynı zamanda büyük bir spor tutkunudur. Tüm eğitim hayatı boyunca voleybol, buz pateni ve tenis oynamıştır. Binbir Gece dizisinde birlikte rol aldığı Halit Ergenç ile 2009 yılında evlenmiştir. Sanat camiasındaki çalkantılı evliliklerin aksine, çift son derece mutlu bir evlilik hayatına sahiptir. Ali isimli bir de oğlu bulunan başarılı oyuncu, son olarak 2016 yılında Vatanım Sensin adlı dizide eşi Halit Ergenç ile başrolü paylaşmıştır.

bergüzar korel halit ergenç

Halen de bu dizide rol almaktadır. Aynı zamanda kendisine ait bir tane de kafe açan başarılı isim, 2006 yılında Binbir Gece dizisindeki Şehrazat rolüyle Altın Kelebek En İyi Kadın Oyuncu ödülünün sahibi olmuştur. 2013 yılında ise, Karadayı dizisindeki rolüyle 2. kez Altın Kelebek En İyi Kadın oyuncu ödülünü kucaklamıştır.

bergüzar korel kişisel bilgiler

Tam Adı : Bergüzar Gökçe Korel

Yaşı ve Doğum Tarihi: 36 (2 Eylül 1982)

Metre Olarak Boyu: 1.79 m

Santimetre Olarak Boyu: 179 cm

Kilosu: 57

Nereli: İstanbul, Türkiye

Sevgilisi/Eşi: Halit Ergenç

Gözlerinin Rengi: Kahverengi

Saçlarının Rengi: Koyu Kahverengi

Güneş Burcu: Başak

Güncelleme: 05/04/18

Benzer Konular

Bir Cevap Yazın